TERZİLİ TÜNELİ’NDE IŞIK GÖRÜNDÜ

ORDU ÇEVRE YOLU PROJESİ KAPSAMINDA YAPIMINA DEVAM EDİLEN TERZİLİ TÜNELİ’NDE IŞIK GÖRÜNDÜ. ORDU VALİSİ TUNCAY SONEL, “1280 METRE UZUNLUĞUNDA ÇİFT TÜP OLARAK YAPILAN TÜNELİN HER İKİ TÜPTE 692 METRE İÇ KAPLAMA BETONU TAMAMLANDI” DEDİ.

Türkiye’nin önemli yol projelerinden biri olan Ordu Çevre yolu Projesi’nin 2. Kısmı için çalışmalar yoğun şekilde devam ediyor. Ordu Valisi Tunca Sonel, Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Emine Balaban, yapılan çalışamaları yerinde inceledi. Vali Senol, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu başta olmak üzere Milletvekillerine ile Büyükşehir Belediye Başkanına teşekkür etti. Yol projesinin Ordu için oldukça önemli olduğunun altını çizen Senol, Ordu Çevre Yolu’nun yapımına tekrar 9 ay önce başlandığını ve kısa sürede çok hızlı ilerlediğini hatırlatarak, “Karayolları teşkilatımız ve yüklenici firma bir kısa bir sürede 1280 metre uzunluğundaki çift tünelimizde ışığı gördük. Viyadükler ile de Melet Irmağını aşacağız. Allah tüm emeği geçenlerden razı olsun” dedi.

TÜNEL’DE IŞIK GÖRÜNDÜ

Her iki tüpte 692 metre iç kaplama betonunun da tamamlandığını kaydeden Vali Sonel, beton ve üstyapı imalatlarının akabinde elektromekanik imalatlarının da yapılmasıyla birlikte Terzili Tüneli’nin trafiğe açılmaya hazır olacağını ifade ederek, “Hem çevre yolumuzun, hem de hastane inşaatımızın çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şehir Hastanesi inşaatı tamamlandığında, şehir merkezinden hastaneye ulaşımı sağlayacak olan bu yolla birlikte sosyo ekonomik açıdan bölgeye katkısı büyük olacak“ şeklinde ifade etti.

Vali Tuncay Sonel, daha sonra beraberinde Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürü Rıfat Silov, Karayolları Bölge Müdür Yardımcısı Emine Balaban ile birlikte Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yoluna geçerek burada devam eden çalışmaları da yerinde inceledi ve binasında Karayolları Şefi Önder Aydın’dan brifing aldı.

Ordu Topçam Ayrımı Ulubey-Gürgentepe-Gölköy yolundaki çalışmaların en kısa sürede tamamlanarak trafiğe açılması hedefleniyor. Vali Tuncay Sonel, inceleme gezisi sırasında yol yapımında çalışan işçilerle de bir süre sohbette bulundu, onlara karpuz ikram etti ve işlerinde kolaylıklar dileyerek, emeklerinden dolayı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top