Şehirler Ammann İle daha güzel

Konya’da faaliyet gösteren Tekbaş İnşaat, yüksek performans ve verimliği sağlamak için Ammann teknolojisi ve mühendisliğine güveniyor. Altyapı, çevre düzenlemesi, parke taşı alanında faaliyet gösteren firma, makine parkını Ammann ARX26-1, ARX40-2 ve ARX45-2 serisi silindirler ile güçlendirdi.

 

Altyapı, yol, çevre düzenlemesi, yaya alanları, parklar ve parke araç ve yaya yolları gibi projeleri ile dikkat çeken Tekbaş İnşaat, yatırımlarına Ammann ile devam ediyor. Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tekbaş, teknolojiyi yakından takip ettiklerini belirterek Ammann mühendisliğinin sağladığı avantajları kullanmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Tüm dünya ile aynı anda son teknolojide bir makine kullanmak çok keyif verici. Teknolojiyi yakından takip eden bir firma olarak makinelerimizin da güncel teknolojide olması bizim için çok önemli. Bu amaçla Ammann ARX26-1, ARX40-2 ve ARX45-2 serisi silindirleri makine parkımıza ekledik” ifadelerini kullanan Ahmet Tekbaş Konya merkez ve ilçeleri ile civar illerde yürüttükleri çalışmaların yüksek kalitede yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Ahmet TEKBAŞ - Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi

Ahmet TEKBAŞ – Tekbaş İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi

40 yıllık tecrübe ve disiplin

Firmaları hakkında bilgi veren Ahmet Tekbaş, 1983 yılından bu yana alt yapı sektöründe faaliyet yürüttüklerini belirterek konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Günümüzde daha çok parke taş – bordür, beton ve betonarme boru, endüstriyel yapı elemanları ile müteahhitlik ve proje hizmeti veriyoruz. Bizler işimizin aşkı ile üretim yaparken, yine kusursuz çalışmamız, daha güncel kalabilmemiz için Ar-Ge ekibimiz de üstün çaba sarf ediyor. Temel amaçlarımız ülkemizi şehircilik anlayışı daha da gelişmiş, bunun sonucunda kusursuz kentlerin inşa edildiği yapılaşma faaliyetlerinin yaygınlaşmasını sağlamak” şeklinde konuştu.

 

“Saygınlığı ile piyasada yer etmiş bir firmayız”
Firmalarının birinci önceliğinin saygınlıklarını korumak olduğunun altını çizen Tekbaş, “Hem ticari hayatımızdaki hamlelerimize hem de sosyal hayatımızdaki duruşumuza özen gösteriyoruz. Bu nedenle ne boşa harcanacak zamana ne de israf edilecek malzemeye bizim iş hayatımızda yer yok! İşte bu bakış açısı ile ilimiz ve çevremiz gelişiyor. Bu sayede çevre kalitesi artıyor, Konya ilimiz daha yaşanılabilir hal alıyor. Son 10 yılda özellikle pandemi öncesi dönemde ürettiğimiz mühendislik ürünlerimizin Konya ilinde neredeyse ulaşmadığı nokta yok. Bu sayede okul ve üniversite yolları artık daha ulaşılabilir, hastane yolları daha konforlu, park ve bahçeleri daha yaşanılabilir standartlarda” dedi.

“Konya’nın bir ucundan diğer ucuna uzanan ürün yelpazesi”
Yaptıkları işin büyük önem taşıdığını ve ciddiyetle ele aldıklarının altını çizen Ahmet Tekbaş, “Üretilen ürünlerin ulaştığı noktada turizm, eğitim, sağlık, ekonomi yani bu nokları kapsayan bir yaşam var. Her geçen gün belediye teknolojisi ve uygulama deneyimleri yeni boyutlar kazanıyor. Bizlerin ürettiği kaliteli bu ürünleri projelerine yer veren belediyeler, OSB’ler, inşaat firmaları, çevre ilçe köy ve kasabaları artık daha yaşanabilir altyapıya sahip. Yeni şehircilik anlayışı deneyimsiz belediyecilik faaliyetlerinden çok uzak. Artık teknolojiyi Ar-Ge ile birleştirerek daha kusursuz çözümler sunan gelişime açık belediye anlayışı mevcut. Bu da bizim ürettiğimiz kusursuz ürünlerin değerlerini biraz daha değerli kılıyor” şeklinde konuştu.

 

Ammann; doğru yatırım, doğru marka

Bir dünya markası olan Ammann yatırımı öncesi ciddi araştırma yaptıklarını dile getiren Ahmet Tekbaş, “Ammann kusursuz mühendisliğin uygulamaya geçmiş hali. Pek çok farklı marka denedik ama sonunda projelerimiz ile birebir örtüşen makineyi bulduk” dedi. Tekbaş İnşaat olarak makine parklarına kattıkları ARX26-1, ARX40-2 ve ARX45-2 serisi yama silindirlerinin alım sürecinin kendileri için önemli olduğunun altını çizen Ahmet Tekbaş, pek çok alternatif arasından Ammann’ı tercih ettiklerini söyledi. Tekbaş, “Projelerimiz şu anda o kadar kusursuz ilerliyor ki, bir risk alarak bu hızı yavaşlatmak istemedik. Stratejik bir karar vererek Ammann silindirlerini tercih ettik. İyi ki de sıfır Ammann makineler satın aldık. Gerek yakıt sarfiyatı gerek vuruştaki gücü, bizim doğru yolda olduğumuzu ispatlayan nitelikte oldu” dedi. Bölgede bilinen bir firma olmanın avantajları kadar dezavantajlarının da bulunduğunu belirten Ahmet Tekbaş, “Bölge piyasası bizleri çok iyi bilir, yakından da takip eder. Bizlerin makinesi durmuş, sorunları varmış diye bizlerden bahsedilmesini asla istemeyiz. İşimizdeki kusursuzluk, makinelerimizin mükemmel oluşundan geçer. Bu nedenle sıfır makine alarak aslında hem işimize hem gelecek projelerimize yatırım yapmış olduk” sözlerini kaydetti.

Yatırımlar devam ediyor
Firma olarak yatırımlarına devam ettiklerini ve bunun kaçınılmaz olduğunu belirten Tekbaş, “Yeni projelerimiz yeni faaliyetlerimiz her gün olacak ve olmaya da devam edecek. Nesilden nesile uzanmayı hedeflediğimiz ticari hayatımıza sürekli ivme kazandırarak gerek yeni projeler anlamında gerekse makine parkuru olarak yenilemeye ve geliştirmeye devam edeceğiz. Teknolojiyi yakından takip ediyoruz. Makinelerin her gün kendini yenilediğini dolayısı ile bizlerin de kendimizi yenilemek zorunda olduğunun farkındayız. Bir seri önceki makinelerin şuandaki makineler ile ciddi oranda yenilendiği görebiliyoruz” dedi.

“Ammann bir dünya markası”

Ammann’ı tercih etmelerindeki nedenlere de değinen Ahmet Tekbaş, “Amman yol makineleri üreticileri arasındaki en başarılı bulduğumuz marka diyebiliriz. Bu sebeple de Amman’ı tercih ettik. Makinenin mühendisliğinin kusursuz oluşu ve operatör konforunun diğer markalara oranla daha yüksek oluşu da bizlerin tercihlerine ivme kazandırdı. Kullanılan malzemeler birinci sınıf. Bizler güneşin altında, asfaltın sıcağında, yer yer 70-80 derecelere varan sıcaklıkta bu makineleri kullanıyoruz. Tepeden tırnağa kullanılan malzemenin kalitesi gerçekten fark edilir düzeyde. Üst düzeyde bir kalite. Tam bir fiyat performans ürünü yapmışlar” şeklinde konuştu.

 

Hızlı ve yerinde çözüm

Makine parklarına kattıkları yeni seri Ammann ARX26-2, ARX40-2 ve ARX45-2 model dört adet yama silindiri için TSM Global satış ve satış sonrası hizmetler ekibine teşekkür eden Ahmet Tekbaş, süreç içerisindeki iş birliğinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. “Geniş ürün yelpazesi ile TSM GLOBAL bizim için çok önemli bir partner. Uzun yıllardan beri süregelen bu birliktelik son aldığımız 4 asfalt silindiri ile daha da derinleşerek kuvvet kazandı. Bizler makine alımlarımız gerçekleştiğinde çok fazla kişiye danışmak yerine işinin uzmanı öz kişilere ulaşmayı tercih ediyoruz. Hızlı yol almak adına TSM GLOBAL ile istişareler ediyoruz. Bu yolda iyi bir yoldaş ve tecrübelerine güvendiğimiz bir danışman gibi. Bu devirde böylesini bulmak zor” açıklamalarını yaptı.

“Satış sonrası hizmetlerden memnunuz”

Ammann silindirlerin satış sonrası hizmetleri ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Tekbaş, Bizler operatörlerimizin imkanları dahilinde uzun saatler projelere devam etmeye çalışıyoruz. Bu nedenle bakım aralıkları biraz daha normal firmalara göre sık olabiliyor. Fakat şu güne kadar bir sorun yaşamadık. Bizleri periyodik olarak arayan ziyaret eden ekipleri sayesinde makinelerimiz saat gibi çalışıyor. Bizler sadece makine almadık. Aynı zamanda bir birlikteliğe kapı araladık. TSM Global’e güveniyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top