Kullanılamaz hale gelen yol, 28 yıl sonra asfaltla tanışıyor!

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat genelinde başlattığı asfalt seferberliğinde yıllardır asfaltlanmayan yerleşim yerlerinin sorunlarını çözmeye devam ediyor.

Altınkaya mahallesinde bulunan yol, belediye ekiplerinin çalışmaları sonucunda 28 yıl sonra asfaltla tanışıyor.

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Manavgat genelinde başlattığı asfalt seferberliğinde yıllardır asfaltlanmayan yerleşim yerlerinin sorunlarını çözmeye devam ediyor. 11 kilometrelik Altınkaya Mahallesi yolu Antalya Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından yapılan çalışmalar ile asfaltla kaplanıyor.

Yıllardır asfalt yüzü görmedi

Uzun yıllar sonra hizmet gördüklerine dikkat çeken Altınkaya Mahalle Muhtarı Adem Öğren, 28 yıl önce yapılan yolun yıllar içinde kullanılamaz duruma geldiğini belirterek, “Başkanımız Muhittin Böcek’ten yolumuzun yapılmasını talep ettik. Böylece yolumuz, hızlı bir şekilde asfaltlanıyor. Bu durumdan çok memnunuz. Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Yol güvenliği için çelik bariyer kullanılıyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Altınkaya Mahallesinde yol çalışmasını yaparken daha güvenli ulaşım için koruyucu olarak bilinen çelik bariyer çalışmalarına da başladı. Büyükşehir ekipleri keskin viraj, şarampol ve uçurumun bulunduğu yol kenarlarında ‘koruyucu’ olarak da bilinen çelik bariyerler monte ederek Altınkaya yolunu daha güvenli hale getiriyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top