KARSAN AVRUPA’YA ELEKTRİKLİ OTOBÜSÜ İHRAÇ ETTİ

KARSAN, AVRUPA PAZARINDA ELEKTRİKLİ ÜRÜNLERİYLE BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR. YAYGIN SATIŞ-SERVİS AĞIYLA AVRUPA ŞEHİRLERİNİN TERCİHİ OLMAYI SÜRDÜREN KARSAN, DOĞUŞTAN ELEKTRİKLİ E-ATA MODELİNİN İLK TESLİMATINI ROMANYA’YA GERÇEKLEŞTİRDİ.

Kentlere sunduğu modern toplu taşıma çözümleri ile Karsan, toplam 10 adet e-ATA’yı Slatina şehrinin hizmetine sunacak. 10 metre uzunluğundaki pantograflı e-ATA’nın Slatina belediyesine ilk teslimatını değerlendiren Karsan CEO’su Okan Baş, “Pek çok Avrupa ülkesinde, 6 m’den 18 m’ye kadar sunduğumuz Karsan elektrikli ürünlerimizle toplu ulaşımda dönüşümün önemli bir parçası haline geldik.

Kalabalık şehirlerin artan büyük boy elektrikli toplu taşıma ihtiyacına esnek ve çevreci çözümler sunuyoruz. İlk e-ATA ihracatımızı da araç filosu ve satış sonrası yapılanmasıyla varlığımızı güçlendirdiğimiz Romanya’ya gerçekleştirmiş olduk.”dedi.

250’DEN FAZLA ELEKTRİKLİ ARAÇ FİLOSU

Günümüzde dünyanın dört bir yanında dolaşan 250’nin üzerinde Karsan elektrikli araç filosu bulunuyor. 2 milyon kilometrenin üzerindeki elektrikli araç tecrübesiyle Karsan, bu otobüsleri de 2022 yılında Romanya’nın iki farklı şehrine teslim etmeyi hedefliyor.

150 kWh’tan 600 kWh’a kadar 7 farklı batarya paketiyle tercih edilebilen e-ATA model ailesi, normal bir otobüs rotasında yolcu ile doluyken dur-kalk, yolcu indirme-bindirme, tüm gün klimanın çalıştığı koşullardan ödün vermeden gerçek sürüş koşullarında 12 metrelik boyutunda 450 kilometreye kadar menzil sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top