Karatay Belediyesi yol kalitesini artırıyor

Şehrin ulaşım ağını yenilemeye devam eden Konya’nın merkez ilçesi Karatay Belediyesi, ilçe merkezi ve merkeze uzak mahallelerde yol düzenleme ve asfaltlama çalışmalarını sürdürüyor. Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Alt yapı ve üst yapıyı güzelleştirip, hizmet belediyeciliğinin örneğini olan yol çalışmalarımı sürdürüyoruz. vatandaşlarımızın daha güzel ve daha yaşanabilir bir Karatay’da hayatlarını sürdürmeleri için çalışıyoruz” dedi.

Karatay Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda tamamlanan Karakaya-Göçü-Adana Çevre Yolu bağlantısında yol genişletme ve yenileme çalışmalarının ardından Obruk-Sürüç bağlantı yolunda da ulaşımı kolaylaştıracak yol genişletme ve asfalt çalışmalarını tamamladı. Obruk-Sürüç Mahalleleri arasındaki 6,5 kilometre uzunluğundaki yol düzenleme ve genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla bağlantı yolunun genişliği 7,5 metreye çıkarılmış oldu. Öte yandan Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Fevzi Çakmak Mahallesi’nde sanayi bölgelerinde ve Hacı Yusuf Mescit Mahallesi’nde sıcak asfalt serimini sürdürüyor.

“Vatandaşlarımızın talepleri doğrulusunda çalışmalarımızı şekillendiriyoruz”

Hem ilçe merkezinde hem de merkeze uzak mahallelerde yol çalışmalarının sürdüğünü aktaran Karatay Belediye Başkanı Hasan Kılca, “Alt yapı ve üst yapıyı güzelleştirip, hizmet belediyeciliğinin örneğini olan yol çalışmalarımı sürdürüyoruz. İlçe genelinde gerek yapmış olduğumuz tespitler gerek vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrulusunda yoğun çalışmalar yürütüp, vatandaşlarımızın daha güzel ve daha yaşanabilir bir Karatay’da hayatlarını sürdürmeleri için çalışıyoruz. Bu çerçevede Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz çalışmalarımızı sürdürüyor. Ekiplerimiz Obruk-Sürüç bağlantı yolunda yol genişletme, zemin iyileştirme, soğuk asfalt çalışmalarını tamamladı. Çalışmaların tamamlanması ile Obruk-Sürüç bağlantı yolunun uzunluğu 6,5 kilometreye, genişliği ise 7,5 metreye çıkarılmış oldu. Aynı zamanda ekiplerimiz Hacı Yusuf Mescit Mahallemizde ve Fevzi Çakmak Mahallemizde sanayi bölgelerimizde de sıcak asfalt çalışması yürütüyor. Sanayi bölgemizdeki çalışmalarımız Hacı Yusuf Mescit Mahallemiz ile devam edecek. İlçe genelinde gerek yapmış olduğumuz tespitler gerek vatandaşlarımızdan gelen talepler doğrulusunda çalışmalarımızı şekillendirip bu noktada mesai kavramı gözetmeksizin hizmete devam edeceğiz” açıklamalarını yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top