Kadirli-Osmaniye yolu 2023 yılında tamamlanacak

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, Kadirli-Osmaniye Yolu’nda devam eden çalışmaları yerinde inceledi. Adil Karaismailoğlu, ülkemizin kara, hava, demir ve denizyolları ile birlikte bilişim ve iletişim sektörlerinde adeta devrim niteliğinde mesafeler kat ettiklerini ifade etti.

Kadirli-Osmaniye yolunda çalışmalar, projenin ön görülen sürede tamamlanması için tüm hızıyla devam ediyor. Projeyi incelemek üzere Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ve Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, çalışmaları incelemek üzere projenin gerçekleştiği alanı ziyaret etti. Ulaşım ve iletişim hizmetlerinden Osmaniye’nin de hak ettiği payı aldığının altını çizen Bakan Karaismailoğlu, il genelindeki 371 kilometrelik karayolunun 150 kilometrelik bölümünün bölünmüş yol haline geldiğini söyledi. Osmaniye’de; 104 kilometrelik tek yol yapım ve iyileştirmesi ile toplam uzunluğu 347 metreyi bulan 6 adet köprüyü hizmete açtıklarını ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “İl genelinde devam eden 6 karayolu projemizin toplam bedeli 1 milyar 128 milyon lirayı aşıyor. Osmaniye-Nurdağı Yolu’nu, Bahçe Geçişi Yolu’nu, Osmaniye Çevre Yolu’nu bitümlü sıcak kaplamalı bölünmüş yol olarak tamamladık” ifadelerine yer verdi.

“Kadirli-Osmaniye Yolu’nun tamamını, 2023 yılında hizmete açmayı planladık”

Kadirli-Osmaniye Yolu’nun 2,5 kilometresinin bölünmüş yol, 38,5 kilometresinin de tek yol olarak yapıldığını dile getiren Karaismailoğlu, “Kadirli-Andırın Yolu ile birlikte, Kadirli Güney Çevre Yolu kapsamında 2,5 kilometrelik bölümü bölünmüş yol olarak inşa ettik. Şantiye incelemesi yaptığımız Kadirli-Osmaniye Yolu’nun toplam uzunluğu 52 kilometre. Yolun; Kadirli-Şehir Geçişi ve Kadirli-Sumbas İl Yolu’nu oluşturan 10,6 kilometrelik kesimin 8,2 kilometrelik kesimini tamamlayıp hizmete açtık. Projemizin, 41 kilometrelik kesimi ise Kadirli-Osmaniye İl Yolu’nu kapsıyor. Artan nüfus ve trafik yoğunluğunun yanı sıra tarım ve ticaretin artmasıyla birlikte, 41 kilometrelik bu kesimi; bölünmüş yol olarak planladık, çalışmalara başladık. Yol çalışmasında bu yıl Kadirli Organize Sanayi Bölgesi yolunun 5,5 kilometrelik kesiminde bölünmüş yol faaliyetleri devam ediyor. Projemizin tamamını, 2023 yılında hizmete açmayı planladık. Tüm ulaşım yöntemlerini birbirleriyle entegre ve uyumlu olacak şekilde yaparak, çevre hassasiyetini öne çıkararak daha az karbon emisyonu salınımı olmasına, hızlı, güvenli ve ekonomik ulaşıma yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top