BARTIN-AMASRA KURUCAŞİLE-CİDE YOLU ÇARKAZ-KARAMAN KESİMİ HİZMETE AÇILDI

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI KARAİSMAİLOĞLU, CUMHURBAŞKANIN DA VİDEO KONFERANS YÖNTEMİ İLE KATILIM SAĞLADIĞI  BARTIN-AMASRA-KURUCAŞİLE-CİDE YOLU AÇILIŞ TÖRENİ’NE KATILDI.

Karaismailoğlu, “Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projemizle; 14.9 km olan yol güzergâhı 11.8 km’ye düşürerek 3,1 kilometre kısalttık. Seyahat süresini de 15 dakika kısalttık. Bölünmüş yol yapım çalışmalarına devam ettiğimiz Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu’nun tamamının hizmete girmesiyle de yol mesafesi 15 kilometre kısalmış olacak” dedi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da video konferans yöntemi ile katılım sağladığı Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu’nun Çarkaz-Karaman kesiminin açılışını gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde ortaya konulan vizyon doğrultusunda; insan, yük ve veri ulaştırmada dev adımlar attıklarını vurgulayan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, “Batı Karadeniz’in cennet köşelerinden; Zonguldak ve Bartın’ı, Amasra’ya Kurucaşile ve Cide’ye bağlayan 90 kilometrelik mevcut yolu, 75 kilometre uzunluğunda yeniden projelendirdik. Söz konusu yolun, Çakraz-Karaman  arasında kalan 11,8 kilometrelik kesimini bölünmüş yol standardında bugün hizmete açıyoruz. Bu şekilde, güzergâhın 37,6 kilometrelik kesimi bölünmüş yol olarak 4,5 kilometrelik Amasra Tüneli bağlantısı da tek yol standardında tamamlanmış oldu” ifadelerini kullandı.

“SEYEHAT SÜRESİ 15 DAKİKA KISALDI”

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Karaismailoğlu, dağlık ve zor  coğrafi şartlardaki yolları, tünel ve viyadüklerle, çok daha geniş, rahat ve emniyetli hâle getirdiklerine işaret ederek şu bilgilendirmelerde bulundu:

“11.8 kilometrelik yolumuzun 5 km’si çift tüp tünel olarak yapılmıştır. Ayrıca, 267 metre viyadük, 320 metrelik 6 adet çift köprü ve bunlara ek olarak 4 adet de kavşağı tamamladık. Bu yol projemizle; 14.9 km olan yol güzergâhı 11.8 km’ye düşürerek 3,1 kilometre kısalttık. Seyahat süresini de 15 dakika kısalttık. Bölünmüş yol yapım çalışmalarına devam ettiğimiz Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu’nun tamamının hizmete girmesiyle de yol mesafesi 15 kilometre kısalmış olacak. Bartın-Amasra-Kurucaşile-Cide Yolu projemizin sadece açılışını gerçekleştirdiğimiz Çakraz-Karaman  kesiminin bedeli 1 milyar 455 milyon liradır.”

“TÜRKİYE, ULAŞTIRMA VE HABERLEŞME ALANINDA YATIRIMLARINA VAR GÜCÜYLE DEVAM EDECEK.”

“Sanayicimiz, ihracatçımız, çiftçimiz, turizmcimiz için uzakları yakın eden projelerimizi birbiri ardına hayata geçireceğiz” ifadelerini aktaran Bakan Karaismailoğlu, Türkiye’nin ulaştırma ve haberleşme alanında yatırımlarına var gücüyle devam edeceğini belirterek sözlerine son verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top