AYDIN’IN YOLLARINA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ALTIN DOKUNUŞLAR

AYDIN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ,VATANDAŞLARIN KENT GENELİNDE DAHA KONFORLU YOLLARDA SEYAHAT ETMESİNİ SAĞLAMAK İÇİN SICAK ASFALT, SATHİ KAPLAMA VE PARKE SERİM ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR.

Aydın Büyükşehir Belediyesi, vatandaşların kent genelinde daha konforlu yollarda seyahat etmesini sağlamak için sıcak asfalt, sathi kaplama ve parke serim çalışmalarını sürdürüyor. Kent genelinde pek çok noktada es zamanlı olarak yol yapım islerini sürdüren Aydın Büyükşehir Belediyesi, kısa sürede hızlı ve etkin çalışmalarıyla konforlu ve güvenli yollar oluşturuyor. Fen İsleri Daire Başkanlığına bağlı ekipler Aydın’ın birçok noktasında sıcak asfalt, sathi kaplama ve parke serimi çalışmalarına son sürat devam ediyor. Büyükşehir’in çalışmalarıyla bir yandan kent içi trafiği hızlanırken bir yandan da yoğunlukla üreticilerin kullandığı Aydın’ın bereketli topraklarındaki dağ yolları daha konforlu hale getiriliyor.

SICAK ASFALT ÇALMALARI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Bu kapsamında süren çalışmalardan biri olan ve Aydınlı vatandaşlardan her defasında tam not alan sıcak asfalt kaplama isleri; Efeler’in Müze Bulvarı, Mesutlu ve Kızılcaköy mahalleleri ve Adnan Menderes Mahallesi Osmangazi Caddesi’nde,Söke’nin Tuzburgazi Mahallesi’nde ve Didim Inönü Bulvarı’nda Fen İsleri ekiplerince tüm hızıyla sürdürülüyor.

ÜRETİM YOLLARINA ALTIN DOKUNUŞLAR

Kent içindeki yoğun çalişmalarla birlikte yayla yolları ve bereketli Aydın topraklarının üreticilerinin kullandığı dağ yolları da Büyükşehir ekiplerince altın dokunuşlar yapılıyor. Sathi kaplama çalışmaları kapsamında; Koçarlı’nın Kızılkaya yayla yolu, Efeler Pasa Yaylası yolu, Nazilli’nin İsabeyli, Yenipazar, Karacaören, Eğridere, Hamzabali güzergâhi ve Kuyucak’in Belenova gölet yolunda yol onarım ve temel malzeme serimi yapılıyor.

PARKELER KAPLAMA ES ZAMANLI OLARAK PEK ÇOK NOKTADA DEVAM EDİYOR

Sıcak asfalt ve sathi kaplama yol yapım isleri ile birlikte, Büyükşehir Fen İsleri ekipleri birçok noktada parke kaplama çalışmalarina da durmaksızın devam ediyor. Yoğun süren çalışmalar kapsamında Yenipazar Alhan Mahallesi, Nazilli’de Çobanlar ve Demirhan mahalleri arası, Efeler’de Kızılcaköy, Germencik Ortaklar mahallelerinde, Kuşadası’nda Ege Yakası yolu, Söke’nin Argavli ve Didim Elman Caddesi’nde parke kaplama isleri sürüyor.

BAŞKAN ÇERÇİOĞLU, “VATANDAŞLARIMIZ İÇİN KONFORLU VE GÜVENLİ YOLLAR OLUŞTURDUK.”

Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, “Birçok noktada yol yapım ve yenileme çalışmalarını tamamlayıp, vatandaşlarımız için konforlu ve güvenli yollar oluşturduk. Vatandaşlarımızın yasam kalitesini arttırmak için yaptığımızla yatırımlarla beraber; devam etmekte olan ve yapımına baslanacak olan çalışmalarımız ile birlikte yüzlerce kilometrelik yenilenm, çevre düzenlenmesi yapılmış ve estetik görünüme sahip yolları Aydın’a kazandırmaya devam edeceğiz.dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top