ATİS ASFALT’TAN 2020 DEĞERLENDİRMESİ

TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ ASFALT ÜRETİCİLERİNDEN OLAN ATİS ASFALT, 2020 YILI FAALİYETLERİNİ YOL TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ’NE DEĞERLENDİRDİ. COVİD-19 PANDEMİSİ NEDENİYLE 2020’Yİ %15’LİK BİR DÜDŞÜŞLE KAPATTIKLARINI İFADE EDEN ATİS ASFALT YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN TANRISEVEN, 2020 YILINDA EN ÇOK TERCİH EDİLEN ÜRÜNLERİNİN İSE AŞINMA TİP 1 OLDUĞUNU BELİRTTİ

Öncelikle 2020 yılını sorarak başlamak istiyorum. Atis Asfalt için 2020 yılı nasıl geçti?

2020 yılı, tüm dünyayı derinden etkileyen covid-19 virüsü ile tarihe geçen bir yıl oldu. Bu süreçte Atis Asfalt olarak bizde olumsuz etkilendik. Hammadde tedarik ettiğimiz firmalardaki aksamalar ve  müşteri taleplerindeki düşüşler bizim de faaliyetlerimizde birtakım aksamalara sebep  oldu.  Pandeminin etkisini en aza indirmek için aldığımız tedbirlerle çalışanlarımızın olumsuz etkilenmesini önlemeye çalıştık. Asfalt üretiminde  bir önceki yıla göre,  yaklaşık  % 15 düşüş ile yılı tamamladık.

ATİS ASFALT YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN TANRISEVEN

2020 yılında en çok tercih edilen ürünleriniz hangisi? Neden bu kadar tercih edildi?

2020 yılında en çok Aşınma Tip1 olarak isimlendirilen Asfalt üretimi yaptık. Aşınma Tip 1 karışımlar genel olarak Belediyelerin talep ettiği bir Asfalt tipi. Yolun en üst tabakası olarak kullanılıyor. Üretimlerimizin önemli bir kısmını belediyelerimize yaptığımız için ve Belediyelerin de ihtiyaçları bu doğrultuda olduğu için  en çok talep bu ürüne oldu.

2020 yılındaki çalışmalarınız hakkında bilgi verir misiniz? Hangi projelerde yer aldınız?

Atis Asfalt olarak; Saray-Kırklareli YolU Projesi, Gaziantep, Mersin, Adana, Çerkezköy, Kapaklı ve İstanbul’un şehir içi yolları ile belediye projelerinde yer aldık. Ayrıca O3 Otoyolu Esenyurt Kavşağı-Hadımköy Kavşağı üstyapı yenileme projesi ve Sarıyer Belediyesi’nde tedarikçi olarak görev aldık. Bu saydığım projelerden bazıları sorunsuz bir şekilde tamamlarken, bazıları ise devam ediyor.

2021 yılının ilk aylarındayız. 2021 için hedefleriniz neler? Bilgi verebilir misiniz?

İlk hedefimiz devam eden işlerimizin bir kısmını bu yıl tamamlamak. Bazı işlerimizin de  yarısı tamamlanmış olacak. Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışımızla, yeni prolerde de her zaman yer almak istiyoruz.Koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak, verdiğimiz hizmetlerin her aşamasında müşterilerimizin yanında olmak , problemlere çözüm sunmak ve tamamladığımız kaliteli işler sonunda, güzel geri dönüşler  almak en büyük mutluluğumuz oluyor.

2021 yılında Atis Asfaltın yeni ürünleri olacak mı?

Bu yılın ilk yarısında yeni bir katyonik emülsiyon üretimi gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bildiğiniz gibi, Asfalt emülsiyonları; Sathi kaplamalarda, asfalt kaplamalarda ,harç tipi karışımlarda, yama ve tamir işlerinde kullanılıyor. Müşteri beklentileri doğrultusunda performansı çok daha yüksek, adezyon özelliği çok daha iyi  ve modifiye edilerek özellikleri iyileştirilmiş   ürünle ilgili ön çalışmaları tamamladık. Mevsim şartlarına göre deneme üretimlerini başlatıp yılın ilk yarısında ürün portföyümüze ilave edeceğimizi düşünüyoruz.

Atis Asfalt 2021 yılında yeni yatırımlar yapacak mı? Yapacaksa bu yatırımlar hakkında bilgi verir misiniz?

Bu yıl için yeni yatırımlar planlamadık. Şu an için plentlerimizde devam eden revizyon çalışmalarımız var. Ayrıca plentlerimizin bazı ünitelerinde modifikasyon çalışmalarımız var. Emülsiyon tesisimizde ve Modifiye bitüm tesisimizde birtakım yenilikler yaptık. Sezona hazır bir şekilde başlamak istiyoruz.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı ?

Herşeyden önce Salgının bir an önce bitmesi ve herşeyin normale dönmesini umut ediyoruz. Bu yıl da tüm süreçlerimizde, kalitenin ve müşteri memnuniyetinin öncelikli olacağı, yeni ürünlerle müşteri beklentilerine cevap vereceğimiz ve hedeflerimizi gerçekleştirebilmek için çalışacağımız bir yıl olacağını belirtmek isterim.     

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top