ATİS ASFALT 2020’YE YENİ ÜRETİM SAHASI VE AR-GE MERKEZİ İLE GİRDİ

YOL SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ ASFALT ÜRETİCİLERİNDEN BİRİ OLAN ATİS ASFALT, YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR. 2020 YILINDA ÜRETİM SAHASINI GENİŞLETEREK YENİ 2 ADET ÜRETİM TESİSİ VE AR-GE LABORATUVARI KURAN FİRMA, YENİ TESİSİ İLE MÜŞTERİLERİNE HİZMET VERECEK. ATİS ASFALT’I 2019-2020 FAALİYETLERİNİ VE YENİ YATIRIMLARINI FİRMANIN YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN TANRISEVEN İLE KONUŞTUK

Öncelikle 2019 yılını sormak istiyorum. 2019 yılı nasıl bir yıl oldu?

2019 yılı bizim için pek verimli bir yıl olmadı. 2018’in ikinci yarısında başlayan ekonomik daralma tüm sektörleri olduğu gibi bizi de derinden etkiledi. Aynı zamanda bizim yoğunlukla iş yaptığımız belediyelerinde seçim döneminde olması nedeniyle işler azaldı. Fakat çokta kötü bir yıl geçirmedik. Atis Asfalt olarak her zaman geleceğe her zaman ümitle bakıyoruz. Bu bağlamda projelerimize durmaksızın devam ediyoruz. 2019 yılı beklentimizi karşılamasa da önemli projelerde yer aldık. 2020 içinde yatırımlar yapma kararı aldığımız bir yıl oldu. Faaliyetlerimizi sürdürmeye devam edeceğiz.

Bildiğiniz gibi Aralık 2019’da Çin’de ortaya çıkan Koronavirüs geçen süre içinde tüm dünyayı etkisi altına aldı ve durum ciddileşerek sürmeye devam ediyor. Atis Asfalt bu süreçten nasıl etkilendi?

Öncelikle 2020 yılına dünya olarak kötü bir giriş yaptık. Çok zorlu bir süreçten geçiyoruz. ümit ediyoruz ki el birliği ile bu zorlu süreci atlatacağız. Dünyada ve ülkemizde salgının ne kadar devam edeceği belirsizliğini koruyor. Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid- 19 salgınının yayılımını önlemek amacıyla biz de üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz. Şantiyemizde ,dönüşümlü çalışma programına geçtik. Özellikle hijyen ve sağlık önlemleri konusunda çok hassas davranıyoruz. Aynı anda çalışan az sayıda personelimiz arasında sosyal mesafenin korunması konusunda sürekli uyarılarımız devam ediyor. İş güvenliği için gerekli olan zorunlu faaliyetler dışında İşlerimizin büyük bir bölümünü erteledik. İş her zaman olur. Birinci önceliğimiz sağlığımız ve güvenliğimiz. İnşallah bu zorlu süreçten sonra yeni projelerde her zaman olduğu gibi olmaya devam edeceğiz.

Atis Asfalt’ın yeni bir yapılanma içerisinde olduğunu duyduk. Bu yeni yapılanma hakkında detaylı bilgi verir misiniz?

Evet, İstanbul Avrupa yakasında yeni 2 adet asfalt tesisi, yeni bir Ar-Ge laboratuvar ve yeni idari ofisi kurduk. Hazırda bulunan sahamızı genişletip çevreye duyarlı ve örnek olacak bir şantiye sahası haline getirdik. Yeni şantiyemizle beraber önemli projelerde yer alacağız. Bu konuda çalışmalarımız devam ediyor.

2020 yılının savaşlar ve virüs sorunlarıyla başlayan ilk 3 ayını geride bıraktık. Yılın geri kalanı hakkında ne gibi öngörüleriniz var?

2020 yılına girmeden önce 2020 yılı için çok ümitliydim. Ama hayatın bize neler getireceğini bilemiyoruz. Dünya olarak zor bir süreçten geçiyoruz. İnşallah devletimizin desteği ve milletimizin birliği ile bu süreci atlattıktan sonra, yılın geri kalanı ve sonraki yıllarda inşallah hedeflediğimiz projelerde olmaya devam edeceğiz.

ATİS ASFALT YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCISI HÜSEYİN TANRISEVEN

Atis Asfalt Ar-Ge çalışmalarına da oldukça önem veren bir firma olarak öne çıkıyor. Yeni yılda yeni Ar-Ge çalışmalarınız ve yeni ürünleriniz olacak mı?

Atis Asfalt olarak kendimizi, Ar-Ge’nin önemini anlamış kuruluş olarak tanımlıyoruz. Mümkün olduğunca sektörümüzle ilgili dünyadaki son gelişmeleri takip ediyoruz. Ar-Ge’ ye ayırdığımız kaynaklar her yıl artarak devam ediyor. Bu yılda kalite kontrol ve Ar-Ge laboratuvarımızı yeniledik. Personel eğitimlerimizi tamamladık. Laboratuvarımız bu yıl yeni binasında hizmet verecek.

Bildiğiniz üzere son birkaç yılda ürün çeşitliliğimizde büyük artışlar gerçekleştirdik. Ülkemizdeki ilk Poroz Asfalt üretimi ve uygulaması, Köpüklendirme tekniğiyle ürettiğimiz ılık asfaltlar, renkli asfaltlar, stone mastik asfaltlar, Modifiye Asfaltlar, çatlak/derz tamir malzemesi ve soğuk asfaltlar bunlara örnek olarak verilebilir. Bu yıl için de modifiye emülsiyon üreterek ürünlerimize bir yenisini eklemek istiyoruz. Bu yeni ürün ile Özellikle emülsiyonlarda yapışma ile ilgili karşılaşılan olumsuzluğu ortadan kaldıracağımızı düşünüyoruz. Atis Asfalt olarak, Teknolojinin de bir ürün olduğunu düşünüyor ve bunun Ar-Ge ile olacağına inanıyoruz. Yeni ürünlerle müşterilerimizin hizmetinde olup, tesislerimizde uyguladığımız fabrika üretim kontrolü ve ürünlerimize aldığımız TSE’ye uygunluk belgesi ile daha güvenilir ve kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğiz.

Atis Asfalt 2019 ve 2020 yılının ilk 3 ayında hangi projelerde aldı? Bu projeler hakkında bilgi verir misiniz?

2019 yılının başlarında Kırklareli Kıyıköy de yapılan Türk Akım Projesi alım terminalinde yapılan sahanın yolları için asfalt verdik. Bizim için çok titiz bir çalışma oldu. Onun İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve birkaç ilçe belediyesi vardı. 2020 yılının ilk 3. Ayında Rönesans’ın Başakşehirde yaptığı şehir hastanesi projesine asfalt veriyoruz. Ayrıca Sarıyer belediyesi, Bahçelievler belediyesi ve Tekirdağ da kapaklı belediyesi ve Çerkezköy belediyesine asfalt üretimlerimiz oldu. Son olarak ise KGM 1. Bölge Müdürlüğü’nden aldığımız Saray Kırklareli arası yol projemiz var.

Son olarak eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Her sektörü derinden olumsuz etkileyen küresel salgın, gelinen süreçte 180’den fazla ülkeye yayılmış ,1 milyonun üzerinde insana bulaşmış ve binlerce kişinin ölümüne neden olmuş durumda. Tüm Dünyayı ve ülkemizi etkileyen “Covid-19” salgını ile ilgili mücadele kapsamında Ülkemizde de her geçen gün yeni tedbirler uygulamaya geçiriliyor. Dileğimiz bu süreçten en az hasarla çıkıp hep birlikte sağlıklı ve güzel günlere ulaşmak olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top