Antonio Carraro’dan kentlerde yol temizliği için yeni makine

Antonio Carraro, İtalya düzenlenen EIMA’da %100 elektrikli taşıyıcı konseptini tanıttı. Yeni eSP konsepti, mevcut SuperPark alet taşıyıcısından türetildi ve kent toplulukları için tasarlandı.

Antonio Carraro’nun AR-GE ekibi, Ecothea (Tarım makinelerindeki uygulamalar için üretilen elektrikli araçların tasarımında uzmanlaşmış Torino Politeknik’in bir kuruluşu) ile iş birliği yaparak tamamen elektrikle çalışan yeni bir makine tasarladı. Antonio Carraro SuperPark (eSP) isimli makine, kentsel bakım için özelleştirilmiş özellikleriyle şehirlerde yayılan kirletici parçacıkları ve gürültü kirliliğini azaltma konusunda fayda sağlıyor.

Hem geleneksel hem de yeni geliştirilmiş elektrikli ekipman kullanıyor

Çok yönlü Antonio Carraro SuperPark (eSP), Actio mafsallı direksiyon ve 32 kWh pil kapasiteli (çalışma voltajı 1,5 m²) 25 kW (33,5 hp) elektrik motoru sayesinde sokaklarda ve otoparklarda temizlik işleri yapabiliyor. Aralıksız 5 saat çalışabilen yeni makine, sivil elektrik şebekesinde veya kategori 2 bağlantısında şarj edilebiliyor. Ayrıca Antonio Carraro SuperPark (eSP), hem geleneksel hem de yeni geliştirilmiş elektrikli ekipman kullanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top