ANKARA-SİVAS YHT HATTI HAZİRAN AYINDA HİZMETE AÇILACAK

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU, KIRIKKALE’NİN BALIŞEYH İLÇESINDE YAPIMI DEVAM EDEN ANKARA-SIVAS YHT HATTI PROJESİ’NDE İNCELEMELERDE BULUNDU. PROJEDEKİ ÇALIŞMALARIN SONUNA GELDİKLERİNİ BELİRTEN BAKAN KARAİSMAİLOĞLU, “HATTIN SON TESTLERİNİ YAPIYORUZ. VATANDAŞLARIMIZI HAZIRAN AYI İTİBARİYLE ANKARA-SIVAS YHT HATTI ILE BULUŞTURMUŞ OLACAĞIZ” DEDİ.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde Ankara-Sivas YHT hattında devam eden çalışmalarla ilgili incelemelerde bulundu. Pandemi sürecinde tüm dünyada ulaşımın sıkıntılı bir süreç geçirdiğini aktaran Karaismailoğlu, “Geçen yıl bu vakitlerdeydi pandemi sürecinin başlaması. İlk üç ayda zorunlu kısıtlamalar ve diğer sorunlar nedeniyle tüm dünya da olduğu gibi bizde ulaşım hatlarımızda büyük sıkıntılar yaşadık. Çalışmalarımızı tüm zorluklara rağmen gerekli tedbirleri alarak devam ettirdik. Ankara-Sivas YHT hattında da çalışmaların sonuna geldik. Haziran ayı itibariyle Ankara-Sivas YHT hattını vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” İfadelerini kullandı.

YHT YATIRIMLARIMIZ TÜM HIZIYLA DEVAM EDIYOR”

Yapım çalışmalarında sona yaklaşılan Ankara-sivas YHT hattı projesi ile Kırıkkale, Yozgat, Kayseri ve Sivas’ı hızlı tren konforu ile tanıştıracaklarını belirten Karaismailoğlu, “Ankara-Eskişehir hattının ardından hizmete alınan Ankara-Konya ve Ankara-İstanbul YHT hatları da yüksek hızlı tren hizmetini halkımız için vazgeçilmez bir ulaşım hizmet haline getirmiştir. Yüksek Hızlı Tren hatlarında vatandaşlarımızın talebi çok fazla. Şu anda Ankara-İzmir ve Ankara- Sivas, güneyde Mersin -Antep arasında ve Konya-Karaman arasında çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. “diye konuştu.

KONYA-KARAMAN YHT HATTI EN KISA SÜREDE TAMAMLANACAK”

2020 yılının ulaştırma ve haberleşme yatırımları açısından çok aktif geçtiğini vurgulayan Bakan Karaismailoğlu, “ 2020 yılında dünya çapında çok önemli projeleri hayata geçirdik. Pandemi süreci olmasına rağmen yatırımlarımız artarak devam etti. 2021 yılında da kaldığımız yerden devam ederek önemli projeleri bir bir hayata geçiriyoruz. 2021 yılının hemen başında Turksat 5A uydumuzu uzaya gönderdik. Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun tamamlanmasıyla Londra’dan Pekin’e kesintisiz bir ulaşım hattı sağlamıştık. Avrupa’ya, Çin’e, Rusya’ya ulaşım koridorlarımız tıkır tıkır işliyor. Konya-Karaman YHT hattında da çalışmalarımız tüm hızıyla sürüyor. İnşallah Konya-Karaman Hattını da en kısa zamanda bitirip vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top