AHMET BOZKURT: “YILLARDIR LİDERLİK BAYRAĞINI GURURLA TAŞIYORUZ”

KÜRESEL İŞ MAKİNELERİ SEKTÖRÜNE YÖN VEREN EN BÜYÜK 50 ÜRETİCİ ARASINDA YER ALAN HİDROMEK, TÜRKİYE PAZARI SATIŞLARINDA YİNE LİDER. TÜRKİYE İŞ MAKİNALARI DİSTRİBÜTÖRLERİ VE İMALATÇILARI BİRLİĞİ’NİN (İMDER) AÇIKLADIĞI VERİLERE GÖRE, HİDROMEK, 2018 YILINDA KAZICI YÜKLEYİCİ, HİDROLİK EKSKAVATÖR VE MOTOR GREYDER ÜRÜN GRUPLARINDA EN FAZLA YURTİÇİ SATIŞI GERÇEKLEŞTİREN MARKA OLDU. KAZICI YÜKLEYİCİDE 10 YILDIR, PALETLİ EKSKAVATÖRDE İSE 7 YILDIR PAZAR LİDERLİĞİNİ KİMSEYE BIRAKMAYAN HİDROMEK, 2017 YILINDA PAZARA SUNDUĞU MOTOR GREYDER ÜRÜN GRUBUNDA DA İLK KEZ LİDERLİK KOLTUĞUNA OTURDU

Türkiye iş makineleri sektörüne değer katmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Hidromek Genel Müdürü Ahmet Bozkurt, “Ülkemiz iş makineleri sektöründe yıllardır liderlik bayrağını gururla taşıyoruz. Başta müşterilerimiz olmak üzere, nitelikli insan kaynağımız ve tüm paydaşlarımızın bize duyduğu güvenle bu başarımızı daha uzun yıllar sürdürmenin gayreti içerisindeyiz. Üretim teknolojilerimiz, Ar-Ge ve tasarım gücümüzle müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına çözümler sunmak temel önceliklerimizdendir. Bu doğrultuda, yeni yatırımlar yapmaya ve yeni ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Ankara’da yer alan Hidromek Üretim Üssü’nde, daha önce ithal etmekte olduğumuz şanzıman, aks ve hidrolik redüktör gibi ana komponentlerin üretimini büyük ölçüde kendi bünyemizde gerçekleştirmeye başladık. Böylece bir yandan daha fazla yerlileştirme sağlarken, bir yandan da ülkemiz için daha fazla katma değer ve istihdam yaratıyoruz” dedi.

ÜRETİMİN HER AŞAMASINDA AR-GE VE TASARIMLA İÇ İÇE

2018 yılında kuruluşunun 40’ıncı yıldönümünü kutlayan Hidromek’in dördü Ankara’da, biri İzmir’de ve biri de Tayland’da olmak üzere 6 üretim tesisi bulunuyor. Yıllık 10 bin adetlik üretim kapasitesine sahip olan Hidromek’in yaklaşık 2 bin çalışanı bulunuyor. Üretiminin her aşamasında Ar-Ge, tasarım, teknoloji ve inovasyonla iç içe olan Hidromek Tasarım Stüdyo sayesinde yenilikçi tasarıma sahip iş makineleri ile hem iç hem de küresel pazarda öne çıkıyor.

Hidromek Genel Müdürü Ahmet Bozkurt

3 ÜRÜN GRUBUNDA ZİRVEDE

İş makineleri sektörünün gelişimine ilişkin veriler İMDER tarafından her yıl açıklanıyor. İMDER’in geçtiğimiz günlerde 2018 yılına yönelik açıkladığı veriler, Hidromek’in yurtiçindeki pazar liderliğini bir kez daha ortaya koydu. Hidromek, 2018 yılında bu 3 ürün grubunda en fazla yurtiçi satışı gerçekleştiren marka oldu. Hidromek’in kazıcı yükleyici ürün grubunda dört tekeri eşit, ön tekeri küçük ve mini kazıcı yükleyici olmak üzere 3 alt grupta ürünleri bulunuyor. Hidromek’in 40 yıllık üretim tecrübesi ve müşteri beklentileri çerçevesinde tasarlanan kazıcı yükleyicileri; sağlamlık, düşük yakıt tüketimi, yüksek performans ve sunduğu konfor ile ön plana çıkıyor. Hidromek paletli ekskavatörler ise, 14 ile 51 ton çalışma ağırlığına kadar çeşitlilik gösteriyor. IF Design ve Good Design gibi uluslararası prestije sahip tasarım ödüllerinin sahibi GEN Serisi paletli ekskavatörler, Hidromek mühendisleri tarafından farklı konfigürasyonlarla farklı çalışma koşullarına uygun olacak şekilde makine sahibi işletmenin ve operatörün istekleri gözetilerek tasarlanıyor. Hidromek’e pek çok tasarım ödülü kazandıran motor greyderi ise, tesviyeden kazımaya, şev kesmeden hendek açmaya ve karla mücadeleye kadar birçok iş için tercih ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top