Afyonkarahisar-Şuhut Yolu ile ulaşım konforu gelişti

Şuhut ilçesini Afyonkarahisar’ın merkezine güvenli ve konforlu şekilde bağlayan Afyonkarahisar-Şuhut Yolu 2 Şubat Perşembe günü gerçekleşen açılış törenle birlikte hizmete sunuldu.

Güzargahı tamamlanarak güvenli ve hızlı ulaşım sağlaması hedeflenen Afyonkarahisar-Şuhut Yolu, 2 Şubat Perşembe günü Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Karayolları Genel Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, milletvekilleri, kamu kurum ve kuruluşlarından bürokratlar ve yüklenici firma temsilcilerinin katılımıyla hizmete açıldı.

“Seyahat süresi, 27 dakikadan 12 dakikaya indi”

Yoğun trafiğin daha konforlu, hızlı, güvenli şekilde işleyeceği Afyonkarahisar-Şuhut Yolu ile birlikte seyahat süresinin 27 dakikadan 12 dakikaya indi. Projeyle birlikte zamandan 58,5 milyon lira, akaryakıttan 18 milyon lira, tasarruf sağlanarak egzoz salınımının 2 bin 200 ton azalacağı belirtildi.

Güzergah boyunca bitümlü sıcak karışım asfalt kullanıldı

Sathi kaplamalı tek yol olarak hizmet veren 22 kilometre uzunluğundaki tüm güzergahı bitümlü sıcak karışım kaplamalı bölünmüş yol haline getirildi. Böylece Şuhut ve Afyonkarahisar’da güvenli ve konforlu ulaşımına katkı sağlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top