Wirtgen, W 220 XFi ile yol yapım performansını iyileştiriyor

Yol makineleri ürün gamında yeni modelleri pazarla buluşturan Wirtgen, soğuk kazıma makinesi W 220 XFi ile makine kullanıcılarına geliştirilmiş özellikler ile daha fazla performans sunuyor.

Wirtgen’in W 220 XFi modelinde verimli bir John Deere motoru ve etkin çevre koruması için birçok özellik kullanıyor. Makinedeki 2,20 m ila 3,80 m arasındaki kazıma enlerine yönelik Multiple Cutting System, hızlı bir kazıma tamburu ve kazıma ünitesi değişimine izin veriyor. Makine, dünya çapında, EU Stage 5 / nihai US Tier 4 egzoz emisyonu kategorisine sahip ülkelerde mevcut bulunuyor.

İki vitesli Powershift şanzıman ile kombine edilmiş John Deere motor

2,20 m standart çalışma enine sahip Xtended F serisi, şu anda en çevre dostu motor teknolojisi ile donatıldı. 18 litrelik John Deere JD18L (elektrikli) motor, 627 kW’lık maksimum gücünü 1.500 min-1 itibarıyla sunuyor. Özel olarak soğuk kazıyıcıların gereksinimlerine göre uyarlandı. Dual-Shift şanzımanı sayesinde düşük devir sayısı aralığındaki yüksek tork ideal bir şekilde yüksek kazıma performansları için kullanılabilir. Düşük motor devir sayılarında da yüksek kazıma tamburu devir sayıları mümkün oluyor. Motor, DEF (Üre çözeltisi / AdBlue) kullanmadan egzoz yönetmeliklerini karşılıyor.

Mill Assist ile etkili frezeleme yöntemi

Makine kontrol ünitesi Mill Assist kazıma gücünü artırırken aynı zamanda dizel, su ve kazıma ucu tüketimini azaltıyor. Sistem, operatörün talep ettiği şekilde, motor devir sayılarını otomatik olarak kontrol ediyor. Kullanılabilir geniş devir sayısı aralığının Dual Shift powershift şanzıman ile kombinasyonu sayesinde büyük bir uygulama yelpazesi gerçekleştirilebilir. Daha düşük devir sayısı aralığında yakıt tüketimi, gürültü emisyonları ve kazıma ucu aşınması belirgin bir şekilde düşürülebilir. Üst devir sayısı aralığında, yüksek alan performansında bile optimum bir kazıma görüntüsü elde edilebiliyor. Operatör ayrıca üç çalışma stratejisinden birini kolaylıkla seçebiliyor. Örneğin, sonuncusunda bir düğmeye basarak önceden kaba ila ince arasında gerekli kazıma görüntüsü kalitesini belirlemek mümkün oluyor.

Dijital yardım sistemleri sürdürülebilirliği artırıyor

Makine kontrol ünitesi Mill Assist ve Wirtgen Group Performance Tracker Milling (WPT), operatörleri destekliyor ve verimliliği artırıyor. Sistemler, F serisinin diğer soğuk kazıma makinelerinde potansiyellerini daha önceden kanıtlamıştı. W 220 XFi modelindeki geliştirmeler ile makinenin sistemlerine bir CO2 emisyonları göstergesi de eklendi. Kazınan kütleye bağlı olarak hem anlık emisyon hem de özel karbonmonoksit emisyonu doğrudan kumanda ekranında görüntülenebiliyor. Otomatik olarak oluşturulan WPT raporu şantiye ile ilgili verilerin yanı sıra, artık inşaat projesinin tamamının CO2 emisyonu da gösterilebiliyor. Veri tabanına şantiye analizi ve dokümantasyon ekleniyor ve böylece farklı inşaat projeleri CO2 emisyonları bakımından da birbirleriyle kıyaslanabiliyor. Buradan bir sonraki projenin optimizasyonu için sonuçlar görüntülenebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top