O-Supp Makine’den yol sektörüne kalıcı çözümler

Yol bakım makineleri ve kimyasalları alanında faaliyet gösteren O-Supp Makine, en iyi mühendislik çözümleriyle üretimine devam ediyor. Yol bakım ve tamir makineleri ile kendi formülasyonları olan kimyasalları pazara sunduklarını belirten O-Supp Makine Genel Müdürü Onur Cesur, “Üretimini yaptığımız ürünler ile ithalatın önüne geçmek istiyoruz. Böylece en iyi kalite ve fiyat avantajını sağlamayı amaçlıyoruz” dedi.

OptiSupp markasıyla denizcilik alanında çalışmalarına başlayan ve zaman içerisinde faaliyet alanlarını genişleterek, yol sektörüne adım atan O-Supp Makine, yol tamir ve bakım makineleri, kimyasallar, altyapı ve üstyapı mühendislik hizmetleri ile yat ve tekne malzemeleri tedarikçiliği alanlarında hizmet veriyor. Yol Teknolojileri olarak O-Supp Makine Genel Müdürü Onur Cesur ile bir araya geldik ve firmanın faaliyetleri hakkında konuştuk.

Geniş hizmet ağı

O-Supp Makine’nin geniş bir hizmet ağı olduğuna dikkat çeken Onur Cesur, firmanın hizmetleri hakkında şunları söyledi: “Yol makineleri tarafında yol tamir makineleri ve bitüm eritme kazanları, kimya malzemelerde yol ve yapı kimyasalları, yapıştırıcılar, boyalar, teknik ve bakım kimyasalları, laboratuvar ve proses ölçüm enstrümanları ile yedek parçaları, denizcilikte ise yat ve tekne malzemeleri, dalış ve av malzemeleri, gemi ekipman tedarikçiliği, inşaat alanında ise alt yapı ve üst yapı, mühendislik hizmetleri ile iç ve dış mimaride müşterilerimizin talep ve ihtiyaçlarına yönelik en iyi çözümü sunmak için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.”

“Ürün geliştirmelerinde müşteri beklentilerini önemsiyoruz”

Üretim tesislerinin İzmir’de bulunduğunu belirten Onur Cesur, üretim süreçleri hakkında açıklamalarda bulundu. Cesur, “Üretim prosesimize ilk olarak proje süreciyle başlıyoruz. Daha sonra üretimimizi maliyetlendirme ile imalat uygunluğu ve müşterileri taleplerine göre şekillendiriyoruz. İşlemlerimizi yalın üretim modeline göre yapıyoruz. Sonrasında tedarikçilerimiz ve Private Label partnerlerimiz ile yaptığımız sözleşmeleri tam prosedürle işleyerek, işlemi tamamlıyoruz. Ürünlerimizi geliştirirken müşteri beklentilerini önemsiyoruz. Fakat bu beklentilerin üstüne çıkarak ‘daha iyiye nasıl ulaşırız’ diyerek yoğun çaba sarf ediyoruz. Ürünlerimizi üreterek, dış piyasada gözlemlediğimiz inovatif ürünlerin yerli pazar beklentilerini karşılayacak şekilde en iyi şekilde üretmeye çabalıyoruz” dedi.

Asfalt makineleri ve kimyasalları
Yol yapımı, üstün mühendislik çözümleri ve kaliteli malzemelerin birleşmesiyle yerleşim yerlerindeki konforu arttıran temel alt yapı hizmetlerinin başında geliyor. Onur Cesur da yol yapımının bir sanat olduğunu ve her katmanının ayrı bir özenle hazırlanması gerektiğini söyleyerek, ürettikleri ve satışını gerçekleştirdikleri ürünleri şu sözlerle açıkladı: “Yol sektöründe kullanılan yol bakım ve tamir makineleri üretiyoruz. Bunun yanında kendi formülayonlarımız olan asfalt derz dolgusu, anyonik, katyonik emülgatör, dop, soğuk asfalt katkıları ve CRS1-2, beton yol çatlak kimyasalları, bitümlü membranlar kimyasalların da satışını yapıyoruz.

Yol bakımının daha portatif ve hızlı çözülmesi için hasar almış ve şekli bozulan derin aşınmaların olduğu bölgelerde kullanılmak üzere yeni makine ve kimyasal ürünler geliştirmeye devam ediyoruz. Yeni çıkacak ürünümüz Spector FX 2 ile bitümlü asfalt araçlarının temizliğinde ve bakımında yapışmayı önleyici, hızla temizleyen ve çevreye zararı olmayan temizlik kimyasalımızı, müşterilerimizin karşısına çıkarmayı hedefliyoruz” dedi. Ürünlerin kullanım alanlarıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Cesur, “Büyük bir sanayi kuruluşu olan SUMMA firmasının uluslararası havalimanı projelerinde tesis asfalt kaplamasının korunması ve bakımı için ürettiğimiz BRAVE 101 çatlak dolgu makinesi kullanıldı. BRAVE 101 çatlak dolgu makinemiz, Afrika bölgesinde sıklıkla tercih ediliyor“ şeklinde konuştu.

“Müşterilerimizi çözümsüz bırakmıyoruz”

“Üretimini yaptığımız ürünler ile ithalatın önüne geçmek istiyoruz. Böylece en iyi kalite ve fiyat avantajını sağlamayı amaçlıyoruz” sözleriyle sundukları hizmet kalitesine dikkat çeken Cesur, “O-Supp, ürünlerini en iyi mühendislik çözümleriyle üretmeye devam ediyor. Teknik alt yapımız ve Ar-Ge çalışmalarımızla müşterilerimizi çözümsüz bırakmıyoruz. Müşterimize, satışını gerçekleştirdiğimiz bir makinenin en tasarruflu kullanım şeklini, ürünün kullanılacağı bölgenin hava şartlarını ve kullanıcının tecrübelerini gözeterek, gerekli kullanım bilgilerini titizlikle aktarıyoruz. Satışını gerçekleştirdiğimiz bütün ürünlerimizin arkasındayız. Bu doğrultuda satış sonrası hizmetlerimizde de müşterilerimize en iyi faydayı sağlamayı hedefliyoruz.”

Çözüm odaklı teknik servis desteği

Her sektörde olduğu gibi yol makineleri sektöründe de satış sonrası hizmetler ve müşteri memnuniyeti, markanın tercih edilmesinde en önemli noktada yer alıyor. Satış sonrası hizmetlerin önemini bildiklerini ve müşteri mağduriyetlerini engellemek için her koşula hazırlıklı olduklarını söyleyen Onur Cesur, “Makine ve ürün satışlarımızı, Türkiye ve dünyanın birçok ülkesinde başarılı bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Ürün satışımızın yanı sıra satışını yaptığımız ürünlerimizin, yedek parça hizmetini en iyi şekilde karşılıyoruz. Müşterilerimiz, alanında uzman ve sorunlara çözüm odaklı yaklaşan profesyonel kadrodan oluşan teknik servis ekibimize 7/24 ulaşabiliyorlar. Farklı bölgelerdeki müşterilerimiz için ürün satışı yaptığımız tüm sektörlerde servis için gerekli anlaşmalarımız bulunuyor” ifadelerine yer verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top