KARSAN’DAN BELÇİKA’YA ATAK ELECTRİC

YERLİ ÜRETİCİ KARSAN, BELÇİKA’YA İLK ATAK ELECTRİC OTOBÜSLERİNİ TESLİM ETTİ. GHENT ŞEHRİNDE YER ALAN VE TAŞIMACILIK DEVİ KEOLİS’E YAPILAN TESLİMAT İLE İKİ ATAK ELECTRİC, KENTTE BÜYÜK BİR OFİS KOMPLEKSİ OLAN ZUİDERPOORT İŞ MERKEZİ ÇALIŞANLARININ ULAŞIMI İÇİN DEVREYE ALINDI. ZUİDERPOORT’UN ÇEVRESEL HASSASİYETLERİ DOĞRULTUSUNDA DİZEL OTOBÜSLERİN YERİNE KULLANILMAYA BAŞLANAN ATAK ELECTRİC’LER, ŞİRKET ÇALIŞANLARININ GHENT-SAİNT PİERRE GARI ULAŞIMINDA HAFTA İÇİ YOĞUN BİR ŞEKİLDE HİZMET VERİYOR

Türkiye’de yer alan fabrikasında çağın mobilite ihtiyaçlarına uygun ulaştırma çözümleri sunan Karsan, gelişmiş Avrupa ülkelerinin ulaşım ağına elektrikli araçlarıyla katkı sağlamaya devam ediyor. Bu kapsamda 2 adet Atak Electric otobüs, Belçika’nın Ghent şehrinde bulunan ve kente özel taşımacılık çözümleri sunan Keolis şirketine teslim edildi. Geçtiğimiz yılın aralık ayında gerçekleşen teslimat ile Keolis şirketi, toplu taşıma hizmetini 63 bin metrekarelik bir alanda ofis kompleksi bulunan Zuiderpoort ofis kompleksi çalışanları için vermeye başladı. Karsan’ın Fransa bayisi HCI tarafından gerçekleşen bu teslimat; Atak Electric’in ilk kez Belçika’da kullanıma başlaması açısından önem taşıyor.

ÇEVREYE KATKI, ÇALIŞANLARA KONFORLU ULAŞIM

Çevre duyarlılığını yeşil bina etiketi ile taçlandıran Zuiderpoort, daha önce dizel otobüslerle aldığı hizmeti Karsan Atak Electric ile değiştirerek, ulaşımda da ekolojik ayak izini azaltmak adına önemli bir adım atmış oldu. Zuiderpoort çalışanlarının Ghent – Saint Pierre garı ulaşımı için kullanılan 8 metrelik Atak Electric otobüsler; sıfır emisyonla gürültüsüz çalışması, 52 koltuk kapasitesi ve UFR platformuyla çevreyi korurken, şirketin hareket kısıtlılığına sahip çalışanlarının ulaşımına da kolaylık sağlıyor. Hafta içi yoğun

saatlerde 15 dakikada bir ve normal saatlerde 30 dakikada bir hizmet verecek olan Atak Electric, daha az trafiğin yanında sıfır emisyon, daha az gürültü kirliliği ve çevreye pozitif etki anlamlarında da tercih sebebi oldu.

Karsan Atak Electric’in elektrikli motoru, 230 kW motor gücü ve 2500 Nm tork üreterek kullanıcısına yüksek performanslı sürüş deneyimi sağlıyor. BMW tarafından geliştirilen beş adet 44 kWh bataryalarla toplamda 220 kWh batarya kapasitesi bulunan 8 metre sınıfındaki Atak Electric, 300 km menziliyle rakiplerinin önüne geçerken AC şarj üniteleriyle 5 saatte, DC ünitesiyle de 3 saatte şarj olabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top