IVECO BUS, Türkiye’ye Balıkesir’den giriş yaptı

Dünyanın en önde gelen otobüs üreticilerinden biri olan IVECO BUS, Türkiye pazarına atım atıyor. Avrupa’nın yolcu taşımacılığında lider modellerden biri olan CROSSWAY, yakıt verimliliği, sürüş güvenliği ve en üst düzeyde yolcu konforu ile Balıkesir Belediyesi’nin tercihi oldu.

IVECO Türkiye çapında 20 yetkili satıcı, 24  satış noktası ve 48 yetkili servis ile hizmet veriyor. Çok geniş bir ürün gamına sahip olan Iveco hafif ticari araç segmentinde Daily, orta kamyon segmentinde Eurocargo, ağır vasıta segmentinde WAY serisi ile yer alıyor. Yolcu taşımacılığı alanına yönelik CROSSWAY’i de Türkiye yollarıyla buluşturan IVECO, bu kapsamda ilk teslimatları Balıkesir’e gerçekleştirdi. Satın alınımını gerçekleştirdiği 10 adet CROSSWAY otobüs ile Balıkesir halkına büyük konfor ve kolaylık sağlayacak olan Balıkesir Belediyesi, otobüslerin kültür, sanat gezileri ile Sabiha Gökçen Havaalanı Balıkesir arasında yolcu taşımacılığından kullanılacağını belirtti. Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ı makamında ziyaret eden IVECO BUS ve IVECO Araç yetkilileri, yapmış oldukları bu iş birliğinden çok memnun olduklarını dile getirdi.

“Serüvenimize, IVECO BUS’un tüm ürün yelpazesi ile devam edeceğiz”

Balıkesir’de gerçekleşen toplantıda konuşan IVECO Otobüs Asya Pasifik İş Birimi Başkanı ve Küresel Satış Sonrası Hizmetler Başkanı Marco Franza, “IVECO Group’un bir parçası olan IVECO BUS, küresel çapta büyüme tutkumuzu şimdi Türkiye pazarına girerek bir kez daha ortaya koydu. Sahip olduğu teknik avantajlarla ile müşteri ihtiyaçlarının tam anlamda örtüşmesi neticesinde CROSSWAY kesinlikle en doğru karar diyebilirim.  Balıkesir Belediyesi ile başladığımız Türkiye pazarı serüvenimize, IVECO BUS’un tüm ürün yelpazesi ile devam edeceğimize inanıyoruz. Pazarda yer alan farklı marka ve modellere göre sahip olduğu avantajlar sayesinde Türkiye’de her geçen gün daha da varlık gösterme kapasitesine sahip olan IVECO BUS, sürdürülebilirliğe olan güçlü bağlılığıyla aynı zamanda gelecekte daha sürdürülebilir bir ulaşım hizmetine katkıda bulunacak sıfır emisyonlu araçlarını da yakın zamanda pazara sunacak. Türkiye pazarında da göreceğimiz bu geniş ürün yelpazesi ile IVECO BUS, şüphesiz en çok tercih edilen toplu taşıma çözümleri arasında yer alacak. Balıkesir Belediyesi’nin öncü olduğu bu satın alma sonrasında Türkiye’de daha fazla IVECO BUS satışı göreceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CROSSWAY’in avantajları

CROSSWAY: Şehirlerarası yolcu taşımacılığı ve öğrenci taşımacılığında Avrupa’nın pazar lideri olması nedeniyle, güvenilirliği yüksek olduğundan, her türlü yol koşuluna uygun olması nedeniyle, işletme maliyeti düşük olduğundan, yakıt verimliliği yüksek olduğundan, daha uzun servis aralıkları ile ayrıcalıklı olduğundan, hem yolcu hem de sürücü açısından rahat ve konforlu olması nedeniyle ve uzun ömürlü IVECO FPT motor avantajlarıyla kullanıcılarının tercihleri arasında yer alıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top