HC Serisi, 2020’li yıllar için hafriyat silindirleri

Hamm, hafriyat için HC serisinin yeni altyapı silindirlerini sergiliyor. Bir platform stratejisi ile sıkıştırma uzmanı, ulusal mevzuata uygun olarak dünya çapında özel gereklilikleri yerine getirir. Avrupa, Kuzey Amerika ve diğer EPA Tier 3 ve EU Stage V/EPA Tier 4 pazarlarına yönelik modeller yüksek sıkıştırma performansı, sürdürülebilir makine tasarımı ve örnek ergonomi ve konfor sunuyor. Buna ek olarak, bu altyapı silindirleri çeşitli arayüzler aracılığıyla halihazırda “digital ready” olarak nitelendirilir ve bu nedenle yarının dijital şantiyesine uygundur.

Tüm piyasalar için tek platform

Hamm’ın yeni geliştirdiği HC serisi, 3000 serisi ve H serisi altyapı silindirlerin yerini alıyor. Üretici bunun için tek tip bir platform geliştirdi ve dünya çapında 11 – 25 ton çalışma ağırlığına sahip modeller sergiliyor. Tambur genişliği tüm modeller için 2.140 mm’dir. Dizel ünitelerin gücü, ağırlığa bağlı olarak 85 kW ile 160 kW arasında değişmektedir. Yeni bir çerçeve konsepti daha fazla depo hacmi yaratır. Bu, altyapı silindirlerinin 336 litreye kadar yakıt tutabilmesini sağlar. Farklı varyantlardaki itme plakası ve monte edilmiş plaka kompaktörü gibi seçeneklerle Hamm, alışılmadık derecede geniş bir uygulama yelpazesi sunar. Ağır ve dik arazilerde kullanım için Hamm, ürün yelpazesindeki tüm ağırlık sınıflarında C modellerine sahiptir. Tırmanma kabiliyetleri, güçlendirilmiş tamburlu şanzımanlar, güçlendirilmiş hidrostatik tahrik, otomatik çekiş kontrolü ve dönmeyen aks ile önemli ölçüde artırılmıştır.

Yüksek performans, sürekli işletimde ekonomik

Makine yönetimine yönelik yeni yaklaşımlar sayesinde HC serisi, tasarruf sağlarken toplam performansı artırır. HAMMRONIC ve entegre ECO modu, silindirlerin ekonomik kısmi yük aralığında mümkün olduğunca sık çalışmasını sağlar. Bunu yapmak için motor devir sayısı düşürülür, ancak büyük bir tahrik pompası ve elektronik yokuş kalkış yardımı sayesinde bu, performanstan ödün vermeden yapılır. Toplamda bu konsept yakıt tasarrufu sağlar ve gürültü ile egzoz emisyonlarını azaltır. Opsiyonel motor otomatik durdurma ile enerji tüketimi daha da düşürülebilir.

Yeni araç ön kısmı ve artırılmış direksiyon açıları

Araç önü ve sıyırıcıların yeni tasarımı, tamburda önemli ölçüde artırılmış boşluk sağlar. Bu sayede malzeme birikimi önlenir ve temizlik işleri buna bağlı olarak seyrekleşir. Direksiyon sisteminde, mafsal kilidine sahip yeni bir döküm mafsal, daha iyi kinematik ile daha fazla direksiyon ve sarkaç açıları sağlar. Buna ek olarak, çekiş kontrolü ile birlikte optimize edilmiş ağırlık dağılımı tırmanma kabiliyetini artırmıştır. Hamm ayrıca sıkıştırma kuvvetini de artırır: Merkezkaç kuvveti önceki modellere kıyasla %15’e kadar artar, statik doğrusal yük 80,6 kg/cm’ye kadar çıkar.

Konforlu çalışma alanı

Hamm, çok sayıda eşya gözü, %20’den fazla daha geniş alan ve yaklaşık %30 daha fazla hacim, daha az vibrasyon ve daha düşük gürültü seviyesi ile kabinde zaten yüksek olan çalışma konforunu daha da artırmıştır.

Yeni bir ısıtma ve klima sistemi, Easy Drive kumanda konsepti, konforlu direksiyon ve modern havalandırma konsepti, iyi düşünülmüş bir iş makinesinin konfor özelliklerini tamamlıyor. Buna ek olarak Hamm, 70°’lik genişletilmiş koltuk dönüşü için yeni bir özel cihazı isteğe bağlı olarak sunmaktadır. İsteğe bağlı olarak bir blok ısıtıcı da eklenebilir. Açık platformlu altyapı silindirlerinde, sürücüler motor için soğutma havasının değiştirilmiş rotasından faydalanır: temiz hava sürücü standının arkasından yukarıdan çekilir; sıcak egzoz havası makinenin arkasından tahliye edilir. Bu şekilde ısınan hava sürücüleri etkilemez.

Gece ve gündüz iyi görüş

Hamm, tasarım sayesinde görünürlüğü daha da artırmıştır. Burada, özellikle, bir izleme kanalına sahip kaput tasarımı, arkaya net bir görüş sağlar. Karanlıkta, ekonomik LED lambalarla isteğe bağlı olarak monte edilen 10 kat aydınlatma, tüm çalışma koşullarında yeterli ışık sağlar. Yan aynalar düşük titreşimle monte edilmiştir ve sürücü standından ayarlanabilir. Yakın alan algılamalı ilave bir ayna da yakın çevrenin görüşünü iyileştirir. Makine park edildikten sonra, farlar otomatik olarak kapanmadan önce ışıklar kısa bir süre açık kaldığı için Coming-Home fonksiyonu ek güvenlik sağlar.

Dijital şantiyeye uygun

HC serisi geleceğin kalite ve iletişim gereksinimlerine göre hazırlanmıştır. Hamm tarafından geliştirilmiş olan “Smart Doc” uygulaması, tüm önemli sıkıştırma parametrelerini ve sıkıştırma ilerlemesini grafiksel olarak görüntüler ve ölçülen sertlik ve konum verilerini kaydeder. Bu uygulama yardımıyla, deneyimsiz operatörler bile yeterli sıkıştırmanın nerede yapıldığını ve hala sıkıştırmanın nerede gerekli olduğunu hemen görebilir. Hamm halihazırda bir PDS (Proximity Detection System) arayüzü ile çarpışma önleme sistemlerini entegre etme imkanı sunmaktadır. Ayrıca, süreç verileri standartlaştırılmış bir arayüz aracılığıyla diğer sağlayıcıların sistemlerine de aktarılabilir.

JD Link telematik sistemi ile bakım

Hamm, JD Link telematik sistemini bakım ve onarımın yanı sıra çalışma planlaması için de sunuyor. Silindirlerin performans verilerini gerçek zamanlı olarak kompakt bir genel bakışta görselleştirir. Yakıt tüketimi, dolum seviyeleri veya motor yükü gibi canlı verilerin yanı sıra konum verileri, arıza mesajları ve servis aralıkları da herhangi bir zamanda ve herhangi bir konumdan çağrılabilir.

Hamm, HC serisi ile yeni nesil altyapı silindirlerini pazara sunmaktadır. 11 – 25 ton çalışma ağırlıkları ve çok geniş donatım yelpazesi ile çok çeşitli gereksinimleri karşılayabilirler.

Büyük eğim açıları ve kuvvetli tahrikler, HC serisi altyapı silindirlerinin engebeli veya dik arazilerde, – hatta %60’ın üzerindeki eğimlerde bile kolay sıkıştırma sağlamasını sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top