Büyükşehir asfalt sezonuna hazırlanıyor

Yeni asfalt sezonunda hedefini 750 kilometre olarak belirleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi, 750 bin ton kırma taş ihalelerini alan yüklenici firma temsilcileriyle sözleşme imzaladı. Alınacak olan kırma taş malzemesinin yol yapımının yanı sıra Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Salihli’de kurulan kilitli parke taş fabrikasında üretim yapılan parke ve beton büzlerin üretimi için de kullanılacağı belirtildi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi il genelinde asfalt sezonu öncesinde asfalt çalışması yapılacak yollarda yoğun bir çalışma gerçekleştirdi. Asfalt çalışması için yüklenici firma yetkilileriyle sözleşme imzalandı. Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığında düzenlen toplantıda, Daire Başkanı Kurtuluş Kuruçay, yüklenici firma yetkilileriyle bir araya gelerek, 750 bin ton kırma taş alım ihalesinin sözleşmesine imza attı. İmzanın hem Manisa için hem yüklenici firma için hem de Büyükşehir Belediyesi için hayırlı olmasını dileyen Kuruçay, Büyükşehir sorumluluğunda bulunan yol ağlarında konforlu ulaşım hedeflediklerini söyledi.

“Bu yıl da yoğun bir sathi kaplama ve asfalt çalışması yürüteceğiz”

Asfalt sezonu başlamadan 750 bin ton kırma taş ihalelerinin sözleşmesini yaparak, yeni asfalt sezonundaki minimum hedefi de 750 kilometre olarak belirlemiş olduklarını ifade eden Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün öncülüğünde ilimiz genelinde her yıl olduğu gibi bu yıl da yoğun bir sathi kaplama ve asfalt çalışması yürüteceğiz. Bununla ilgili hedefimizi ilk etapta 750 kilometre olarak belirledik. İlgili firma yetkilileriyle de 750 bin ton kırma taş alım ihalesi sözleşmesini imza altına aldık. Alacağımız kırma taş malzemesini yol yapımının yanı sıra Salihli’de bulunan kilitli parke taş fabrikamızda üretimi yapılan parke ve beton büzlerin üretimi için de kullanacağız. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top