Ammann, Volvo CE ile satın alma anlaşmasına hazırlanıyor

Ammann Grubu, Volvo Construction Equipment’ın (Volvo CE) küresel ABG Paver Business’ı satın almayı amaçlıyor.

2024’ün ilk yarısında tamamlanması beklenen satın alma anlaşması, Volvo CE’nin Linyi (Çin) ve Bangalore’daki (Hindistan) asfaltlama işletmelerinin yanı sıra Hameln’deki (Almanya) ABG tesisinin devredilmesini de içeriyor.

Kapsamlı çözüm paketi

Ammann yaptığı basın açıklamasında, finişerlerin geliştirilmesine rehberlik etmek için “endüstri bilgisinden ve müşteri ilişkilerinden yararlanmayı” amaçladığını ve Hameln’deki (Almanya) ABG’nin Ammann bünyesindeki asfaltlama operasyonları için Mükemmeliyet Merkezi olacağını belirtti. Ammann Grubu CEO’su Hans-Christian Schneider, “Bu stratejik satın alma, ürün tekliflerimizin derinliğini tamamlıyor ve müşterilerimize sunduğumuz çözümleri daha kapsamlı hale getiriyor. Satın alma ile aynı zamanda Ammann’ı asfalt tesislerinden asfaltlama ve sıkıştırmaya kadar her şeyi kapsayan bir çözüm paketiyle konumlandıracak” dedi.

Üretim süreci, kademi olarak durdurulacak

Ammann ve Volvo CE’nin müşterileri ile bayileri, asfaltlama hizmetlerinin yanı sıra satış sonrası ve diğer hizmetlere de erişmeye devam ederken bu elden çıkarmanın bir sonucu olarak Hameln’deki Volvo CE sıkıştırma ekipmanının üretimi zamanla aşamalı olarak durdurulması planlanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

scroll to top