EPS blok ile hızlı ve pratik çözümler

14 Eylül 2017 Perşembe - 14:00
Kategori: Röportaj

PAYLAŞ

EPS blok ile hızlı ve pratik çözümler
EPS blok ile hızlı ve pratik çözümler

Geoteknik mühendisliği uygulamalarında kullanılan yüksek mukavemet/yoğunluk oranına sahip, hafif ve kapalı gözenekli bir malzeme olan Genleştirilmiş Polistiren Blok (EPS Blok), özellikle yol projelerinde önemli avantajlar sağlıyor. Austrotherm İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Tolga Celayer, Austrotherm Türkiye’nin kuruluş hikayesini ve sunmuş oldukları hizmetleri anlatıyor

 

Öncelikle Austrotherm hakkında bilgi verebilir misiniz?

Austrotherm, Avusturya’nın 75 yıllık köklü sanayi kuruluşlarından Schmid Industrie Holding kuruluşudur. 1940 yılında kurulan Schmid Industrie Holding, günümüzde Avusturya’nın ve Avrupa’nın inşaat ve yapı malzemeleri sektöründe faaliyette bulunan saygın kuruluşlarından birisidir. Holding çatısı altında çimento, beton, plastik, yapı kimyasalları ve EPS-XPS yalıtım malzemeleri ve daha pek çok alt sektörde faaliyet gösteren 15 şirket, toplam 74 fabrika, 5000’in üzerinde çalışan bulunmaktadır. Orta ve Doğu Avrupa’da 11 farklı ülkede, 17 EPS üretim tesisi ile Austrotherm lider EPS üreticisidir. EPS üretiminde bulunduğumuz Avrupa ülkeleri; Avusturya, Almanya, Bulgaristan, Bosna Hersek, Hırvatistan, Macaristan, Polonya, Romanya, Slovakya, Sırbistan ve Türkiye.

Austrotherm Türkiye’nin kuruluş hikayesini anlatabilir misiniz? Faaliyetlere ne zaman ve nasıl başladınız?

Türkiye’de EPS üretimine 2008 yılında Dilovası – Kocaeli fabrikası ile başlayan Austrotherm, kısa sürede ısı yalıtım pazarında sağladığı başarı ile yeni fabrika ve üretim tesisleri açarak, Türkiye’de hali hazırda iki EPS fabrikası ve üç üretim tesisi ile ısı yalıtım sektörüne hizmet vermektedir. Austrotherm Türkiye; Kocaeli/Dilovası, Manisa/Turgutlu EPS (Expanded Polystyrene) Fabrikaları ile Kayseri/İncesu, Ankara/ Polatlı ve Diyarbakır/Yenişehir’deki EPS üretim tesislerinde temelden çatıya kadar binaların ısı yalıtım ihtiyaçlarına yönelik EPS ürünlerini TS EN 13163 standartına uygun olarak üretmektedir. Bayi ve uygulamacılar üzerinden son kullanıcılara kadar tüm müşterilerine yenilikçi ısı yalıtım çözümleri sunmayı hedefleyen Austrotherm, ısı kayıplarını ve yüksek yakıt giderlerini minimuma indiren Austrothem EPS®F (beyaz) ve Austrothem EPS®F-Plus (gri) levhalarından oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. Austrotherm, ısı yalıtımı konusundaki 60 yıllık bilgi ve tecrübesini Türkiye ısı yalıtım pazarına sunarak ülkemize, insanlarımıza daha konforlu binalar sunulmasında etkin rol oynamaya devam edecektir.

Röportajın devamını Yol Teknolojileri dergisinin Temmuz - Ağustos sayısında okuyabilirsiniz. 

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER