Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri’ne Sumitomo ve Ammann teslimatları

19 Ağustos 2015 Çarşamba - 11:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri’ne Sumitomo ve Ammann teslimatları
Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri’ne Sumitomo ve Ammann teslimatları
 

Türkiye’nin önde gelen müteahhit firmalarından Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri makine parkını SUMITOMO marka finişer ve ekskavatörler ile AMMANN marka silindirlerden oluşan paket makine alımıyla güçlendirdi.
Başta Suudi Arabistan, Rusya, Ukrayna, Kıbrıs olmak üzere pek çok ülkede alt ve üst yapı projelerini sürdüren Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri, makine parkını TSM GLOBAL‘den yaptığı makine alımı ile daha da büyüttü. Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri,  Ankara’da bulunan genel müdürlüğü park sahasın da makinelerinin ilk partisini teslim aldı. Değişik marka ve modellerde birbirinden farklı 2.500 adetin üzerinde makine ve araç parkına sahip Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri, aldığı 20 adet SUMITOMO asfalt finişerleri ve ekskavatörleri ve AMMANN asfalt ve yama silindirleri ile gücüne güç kattı.

En Önemli Kriter Satış Sonrası Hizmetler

Teslim töreninde sorularımızı yanıtlayan Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri Makine ve Ekipman Müdürü Ethem Şahin, firmalarının kurulduğu 1981 yılından bu yana dünyanın birçok ülkesinde taahhüt işleri yapan güçlü ve tecrübeli kadroya sahip bir firma olduğunun altını çizdi. Büyük çaplı taahhüt işleri yaptıklarını kaydeden Şahin, bunun için çok geniş bir makine parkı gerektiğinin önemine işaret etti. Makine yatırımlarında en önemli kriterlerinin işletme maliyetleri olduğunu kaydeden Ethem Şahin bu kriterin sadece Türkiye için değil, çalışmış oldukları tüm ülkeler için geçerli olduğunu söyledi.  Şahin, “Arkasında güçlü bir firma olmalıdır. Yedek parça stoku bulundurabilen, güçlü bir kadroya sahip iyi hizmet verebilen bir firma olmalıdır. Bunlar önemli. Makine tercihi yaparken bunlara dikkat ediyoruz” dedi. Makine teknolojisinde dünyada belirli bir yere gelindiğini ifade eden Şahin fark yaratan noktanın satış sonrası hizmetler olduğunun altını çizerek TSM GLOBAL ile olan iş birlikteliklerine değindi. Ethem Şahin, “SUMITOMO ve AMMANN markalarını zaten biliyoruz. TSM GLOBAL’deki arkadaşları da yeni bir oluşum olmasına rağmen yıllardır sektörden tanıyoruz. Masaya oturduk ve karşılıklı görüşerek bu paket alıma imza attık. Şu an için herhangi bir sorun ile

 

karşılaşmadık ve ilerleyen zamanlarda da karşılaşacağımızı düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.

Türkiye’deki İlk Sumitomo finişer

SUMİTOMO’nun Japonya’da lider bir finişer markası olduğu ve Türkiye pazarındaki ilk SUMİTOMO finişerin Onur Taahhüt-Çetin İşletmeleri’nce alındığının hatırlatıldığı Ethem Şahin,  “Tabi ki bu makineyi makine parkına katan ilk firma biz olmalıydık. Biz karayolu projelerinde önemli bir yere sahip firmayız. Ana iş kollarımızdan biri yol ve asfalt projeleri. 50’ye yakın finisher ve 12 adet asfalt plenti olan güçlü bir firmayız. Pek çok markada değişik ekipmanı bünyesinde bulunduran bir şirket olarak SUMITOMO’yu yurtdışı projelerimizde duyuyor ve başarılı çalışmalarını takip ediyorduk. Bu sebeple biz de özellikle SUMITOMO finişerleri denemek istedik” şeklinde konuştu. Yol projelerine yıllarını vermiş bir firma olarak kaliteli asfalt serimi yapmanın birinci hedefleri olduğunu kaydeden Ethem Şahin bunun için ekipmanın önemine işaret ederek SUMITOMO finisherı teknik özellikleri açısından yeterli bulduklarını ve bunun saha performansını da projelerinde deneyip göreceklerini kaydetti. Aynı çerçevede iki takım şeklinde düşündükleri bu yeni yatırımda AMMANN’ın tandem, lastik tekerlekli ve yama silindirlerini tercih ettiklerini kaydeden Şahin, böylece makine parklarını güçlendirdiklerinin üzerinde durdu. Mekke’de aldıkları mega projeye de değinen Şahin, bu projede kullanılmak üzere SUMITOMO ekskavatörleri tercih ettiklerini belirterek özellikle zorlu saha şartları ve patlatma yapılmadan gerçekleştirilecek sökü işleri için SUMITOMO’nun 40 ve 50 ton sınıfı özel ağır hizmet tipi ekskavatörlerini tercih ettiklerinin altını çizdi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER