İşte 2015'te bitirilecek dev tünel projeleri...

08 Aralık 2014 Pazartesi - 11:45
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İşte 2015'te bitirilecek dev tünel projeleri...
İşte 2015'te bitirilecek dev tünel projeleri...

2015 dev tünel projeleriyle geliyor. 

2015’te bitirilecek dev tünellerle, sadece yollar değil, kentler ve bölgeler birbirine bağlanacak. Ulaşımda hız ve güvenlik de artacak.

Bölünmüş yol projeleriyle konforu artıran hükümet, tarihi tünel projelerini de bitirme noktasına getirdi. 2015 yılıyla birlikte birbiri ardına açılacak tüneller, sadece yolları değil, kentleri, bölgeleri ve ülkeleri de buluşturacak. Karayoluhaber'de yer alan bilgilere göre, Rize-Erzurum yolundaki “Ovit Tüneli”, bir yıl içinde tamamlanacak. 6 ay kar nedeniyle geçit vermeyen İkizdere-İspir Yolu açılacak, Karadeniz-GAP’la buluşacak. Artvin-Hopa bölgesindeki “Cankurtaran Tüneli” tamamlanma noktasına geldi. 7.3 km’lik projeyle Karadeniz, İran’a bağlanacak. Erzurum-Bayburt yolundaki “Kop Tüneli” 2015’te bitirilecek. 5 km’lik tünel, Karadeniz’i Doğu ve Güneydoğu’yla buluşturacak, komşu ülkelere yol kısalacak.

20 dakika 3'e düşüyor

Malatya- Kayseri yolundaki 1.6 km’lik Karahan Tüneli de önümüzdeki yıl tamamlanacak. Projeyle, 15-20 dakikada geçilen bu kesim 3-5 dakikada aşılacak, kış beklemeleri tarih olacak. Sivas-Suşehri yolundaki 4.3 km’lik Geminbeli Tüneli, 2016 yılında tamamlanacak. Doğu ve Orta Karadeniz, Orta Anadolu’ya ve güneyine bağlanacak.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER