İstanbul Havalimanı'nda kayar kalıp teknolojisi

12 Kasım 2018 Pazartesi - 14:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

İstanbul Havalimanı'nda kayar kalıp teknolojisi
İstanbul Havalimanı'nda kayar kalıp teknolojisi

İnşaat sektöründe uzun yıllardır çalışmalarını sürdüren ve ağırlıklı olarak otoyol bariyerleri, V kanallar, tünel, hafif raylı sistem ve hızlı tren kablo kanal imalatları yapan Ünsam Yapı, büyük projelere çözüm sunmaya devam ediyor. firma, İstanbul Havalimanı Projesi kapsamında günde 800 metretül bordür – bariyer imalatını Power Curbers 5700C model beton finişeri ile gerçekleştiriyor.

Yaklaşık 13 yıldır inşaat ve iş makineleri sektöründe çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Ünsam Yapı Genel Müdürü Kansu Taşdemir, ağırlıklı olarak kamu kurum ve kuruluşlarıyla çalışmalar yaptıklarını belirtti. Beton finişeri ile kayar kalıplı beton serimi alanında deneyim kazandıklarını ve Ünsam Yapı olarak bu alana odaklandıklarını belirten Taşdemir, “Ünsam olarak kuruluşumuzdan bu yana faaliyet gösterdiğimiz kayar kalıplı beton serimi ve beton finişerleri alanında çözüm ortaklarımızın da katkılarıyla Türkiye’de kendi alanımızda önemli bir yere geldik. Bugün Ünsam Yapı, farklı şehirlerde kayar kalıplı bariyer, bordür ve beton yol, havalimanı apron ve taksi yolları çalışmaları yürütmekte, yurt dışındaki önemli projelere teklif vermektedir” dedi.

Power Curbers ile günde 800 metretül imalat

 

Şu anda Türkiye’nin en büyük projelerinden biri olan 3. Havalimanı Projesi kapsamında çalışmalarını sürdürüklerini belirten Taşdemir, “3. Havalimanı projesindeki görevimiz havalimanı sahası dahilindeki alanlarda bordür ve bariyeri, ülkemize yakışır bir şekilde daha sağlam, estetik ve stabil şekilde kayar kalıplı beton serim teknolojisiyle yapmaktır” dedi. Böylesine bir projede yer almış olmanın gurur verici olduğunu da hatırlatan Taşdemir, “Ülkemizin en büyük ve en önemli projesinde çalışmak, katkıda bulunmak Ünsam Yapı ve Ünsam ailesi için gurur verici” dedi. 3. Havalimanı Projesi’nde şu an itibariyle en üst seviye estetik ve sağlamlıkta bordür - bariyer dökümleri yaptıklarını ifade eden Taşdemir, “3. Havalimanı’nda günlük mesai saati içindeki çalışmalarımızda günde 800 metretül bordür - bariyer dökebiliyoruz. Bu çalışmamızı da Power Curber 5700C beton finişeri gerçekleştiriyoruz” dedi.

Haberin devamı Yol Teknolojileri dergisinin yeni sayısında

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER