Yerli mıcır serme makinesi

18 Ekim 2018 Perşembe - 09:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Yerli mıcır serme makinesi
Yerli mıcır serme makinesi

Yol sektöründe kullanılan asfalt distribütörü, relay tank, çatlak dolgu, damtrak ve yol süpürge makineleri üreten Vimpo, son olarak kendi yürür özelliğine sahip olan mıcır serme makinesini üretti. Türkiye’nin ilk yerli üretimli mıcır serme makinesi olduğunu belirten Vimpo Yönetim Kurulu Başkanı Okan Gezinir, yaptıkları çalışmaları anlattı

 

Başta yol sektöründe olmak üzere inşaatlarda kullanılan dişli pompa ihtiyacının karşılanması için 1997 yılında pazarlama şirketi olarak kurulan Vimpo, artan talebi karşılamak için üretim faaliyetlerine de başladı. 1 ile 6 inch arasında değişen yaklaşık olarak 28 çeşit versiyon olarak 62tip dişli pompa üretimi yaptıklarını belirten Vimpo Yönetim Kurulu Başkanı Okan Gezinir, “Bu değerler şu anlama geliyor; 1 m3 den 100m3 arasında sıvıların transferinde kullanılabilir pompa olması demek” dedi. Kurulduğu günden bu yana özellikle üretim teknolojisini geliştirmek için makine yatırımlarını sürdürdüklerini ifade eden Gezinir, “İlk imalatlara başladığımız dönemde ağırlıklı olarak asfalt sektöründe kullanılan pompaları üretiyorduk. Sıvı transferi için ürettiğimiz bu pompalar ayrıca endüsriyel sıvıların üretildiği sektörlerde tercih ediliyor. Bu üretimimizin kalitesini arttırmak ve sektörün ihtiyacını karşılamak için de imalata başladığımız günden bu yana yatırımlarımızı sürdürdük” dedi. Sektörden gelen talepler doğrultusunda yol asfalt distribütörü üretimi yapmaya karar verdiklerini ifade eden Gezinir, “Yol sektöründen aldığımız talepler doğrultusunda ürün gamımızı genişletmek için çalışmalara başlamıştık ve ilk olarak asfalt distribütörü ürettik. Bir sonraki adımda da bitüm transferinde kullanılan relay tankların üretimine başladık” dedi. Sonrasında çatlak dolgu, damtrak ve yol süpürgesi makinelerini de üretmeye başladıklarını ve sektörden yoğun talep gördüklerini ifade eden Gezinir, son olarak mıcır serici makineyi ürettiklerini kaydetti.

Mıcır serme makinesi

Satih kaplama olarak yapılan yollarda mıcır sermek için kullanılan mıcır serme makinelerinin çoğunlukla ithal markalardan oluştuğunu belirten Gezinir, “Biz de Vimpo olarak, elde ettiğimiz tecrübeler ışığında mıcır sericiyi üretim planımıza aldık ve yaklaşık 3 yıl süren Ar-Ge çalışması sonucunda VCS 5400 model, kendi yürür olan mıcır serici makinemizi üretmeyi başardık. Bu sayede Türkiye’de ilk defa yerli mıcır serme makinesi üretilmiş oldu” dedi. VCS 5400 modelinin, herhangi bir aracın şasesini kullanmadan kendi yürür özelliğine sahip olduğunu belirten Gezinir, “Makinede 320 beygir gücünde Volvo marka motor bulunuyor. Bu makine ile piyasada süreklilik isteyen müşterilerimiz için kendinden yürür bir makine kazandırmış olduk” dedi. Eski tip olan mıcır serme makinelerinde mıcırın, kontrolsüz bir şekilde damperli kamyonlardan serildiğini ifade eden Gezinir, “VCS 5400, her şeyden önce yol güvenliğini saplayabilen ve en önemlisi de istenilen ölçülerdeki mıcırı kontrollü bir şekilde serebiliyor” dedi.

 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER