Hedef 500.000 ton asfalt

19 Nisan 2018 Perşembe - 15:15
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Hedef 500.000 ton asfalt
Hedef 500.000 ton asfalt

Diyarbakır'da 15 yıldır inşaat/taahhüt alanında faaliyet gösteren Proyol İnşaat, başta ulaştırma ve altyapı projeleri olmak üzere birçok üstyapı projesini de portföyünde barındırıyor. Son olarak makine yatırımı yapan firma, 320 saat/ton kapasitesine sahip Ammann UG 320 model aslfat plentini aldı

 

Diyarbakır’da taahhüt çalışmaları yapmak üzere 1999 yılında kurulan Proyol İnşaat, kurulduğu günden bu yana ağırlıklı olarak yol projelerini hayata geçiriyor. Asfaltın yanı sıra kaldırım ve çevre düzenleme projelerini de gerçekleştiren firma, makine yatırımlarını da sürdürüyor. Proyol İnşaat Yöneticisi Savaş İzdemir, ağırlıklı olarak kamu projelerinde yer aldıklarını söyledi. Diyarbakır dışında uygulanan projelerde de yer aldıklarını ifade eden İzdemir, “Yakın zamanda Nissibi Köprüsü Projesi’nde çalışmalarımız olmuştu. Bunun dışında Siverek - Şanlıurfa arasındaki Adıyaman bağlantı yolunu da yaptık” dedi. Şu anda yoğun olarak Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin şehir merkezinde ve ilçelerindeki kırsal bölgelerin sıcak asfalt ve çevre düzenlemesi işini üstlendiklerini ifade eden İzdemir, “Yaptığımız işlerin yüzde 90’ını kamu projeleri oluşturuyor. Bölgenin yolları çok kötü durumda ve yeni yollar imara açılıyor. Ayrıca kırsal köy yolları da sıcak asfalta dönüştürülüyor. Dolayısıyla kamu ile ciddi bir çalışma içerisindeyiz. Bunun yanı sıra TOKİ için çevre düzenleme ve asfalt işlerini de gerçekleştiriyoruz” dedi. Bölgenin coğrafi konumu gereği Nisan ayından önce herhangi bir çalışma yapmanın güç olduğunu belirten İzdemir, açıklamalarını şu şekilde sürdürdü: “Bildiğiniz gibi Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi, zorlu kış şartlarına sahip bölgeler. Bu nedenle havaların soğuması ile birlikte çalışmalara ara veriyoruz. Bu da bölgeyi, coğrafi olarak zorlu bir çalışma alanı yapıyor” dedi.

Yıllık asfalt üretim hedefi 500.000 ton
2018 yılının yoğun bir üretim yılı olacağını ifade eden İzdemir, bu yoğunluğa cevap verebilmek için yeni asfalt plenti yatırımı yaptıklarını belirtti. 320 ton/saat kapasiteli Ammann UG 320’yi tercih ettiklerini belirten İzdemir, “Makine yatırımı yaparken en öncelikli kriterimiz, kalite. Çünkü aldığımız makineleri uzun yıllar sorunsuz bir şekilde kullanmak istiyoruz. Bu nedenle Ammann markasını tercih ettik” dedi. Plentin kurulumunun tamamlanma aşamasında olduğunu ve yılda yaklaşık olarak 350.000 ton asfalt üretmeyi planladıklarını belirten İzdemir, “Makine parkımızda eski bir asfalt plentimiz daha var. Yeni yatırımımızla birlikte yıl da 500.000 ton civarında asfalt üretmeyi hedefliyoruz” dedi. Ammann’ı tercih etmiş olmalarının bir diğer sebebinin de satış sonrası servis hizmetleri olduğunu hatırlatan İzdemir, açıklamalarına şöyle devam etti: “Her ne kadar bu makineler çok arıza yapmasa da herhangi bir konuda yardıma ihtiyaç duyduğumuzda, Ammann’ın yanımızda olacağını biliyoruz. Zaten piyasadan da bu yönde olumlu referanslar aldık.”

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER