Projeler artıyor, yatırım sürüyor

27 Ekim 2017 Cuma - 16:00
Kategori: Haber

PAYLAŞ

Projeler artıyor, yatırım sürüyor
Projeler artıyor, yatırım sürüyor

Ağırlıklı olarak yol projelerinde yer alan Ek-Pet İnşaat, şu anda Akdeniz, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde devam eden 20 farklı projede çalışmalarını sürdürüyor. Geniş makine parkına sahip olan firma, 2017 yılında Marini firmasından bir adet 360 ton/saat kapasiteli Top Tower 4000 ve bir adet 240 ton/saat kapasiteli Top Tower 3000 asfalt plentlerini satın aldı.

Ek-Pet İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Ekmiş

Kuruluşu 1990 yılına dayanan Ek-Pet İnşaat, şuanda da Yönetim Kurulu Başkanı olan Abdurrahman Ekmiş tarafından, altyapı ve üstyapı projelerinde yer almak için kuruldu. Günümüze kadar olan süreçte portföyünü ve kadrosunu genişleterek yurtiçinde ve yurtdışında altyapı ve üstyapı projelerinin tamamlamış olan firma, yeni yatırımlarda da yer almaya devam ediyor. Günümüz teknolojisinin sunduğu imkânları en iyi şekilde değerlendirdiklerine dikkat çeken Ek-Pet İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Veysel Ekmiş, “Firmamızın çatısı altındaki tecrübeli çalışma arkadaşları ile profesyonellik, karşılıklı güven ilkesine dayalı bir yöntemle ve sağladığı imkânlarla Türkiye’nin deneyimli ve kurumsal firmaları arasında yer aldıklarını ifade etti. Gerçekleştirmiş oldukları projeler hakkında bilgi veren Ekmiş, “Ülkemizin yeniden yapılanmasında katkıda bulunan en önemli sektörlerden biri, şüphesiz hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektörüdür. Başarıya giden yolda globalleşen dünyanın ve sürekli gelişen teknolojinin nabzını tutmak ve bu değişimlere kısa sürede uyum sağlamak gerekir. Bu doğrultuda, büyümekte ve gelişmekte olan Türkiye'nin, altyapıya duyduğu ihtiyaç her geçen gün biraz daha artmaktadır. Bu çerçevede proje olarak genelde Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) ve belediyeler ile çalışmaktayız. Devlet taahhüdünde bulunan bu işlerimiz genelde toprak işleri, sanat yapıları, köprü işleri, tünel işleri ve bitümlü sıcak karışım işleridir. Devlet taahhüdünde olan işlerimiz dışında büyüyen dünyada ihtiyaç haline gelen enerji sektöründe de yatırımlarımız bulunmakta olup artarak devam etmektedir” dedi.

Asfalt plenti seçiminde tercih Marini

Ek-Pet İnşaat, 2017 yılında asfalt plenti yatırımlarını da sürdürdü. Firma, Marini firmasından bir adet 360 ton/saat kapasiteli Top Tower 4000 ve bir adet 240 ton/saat kapasiteli Top Tower 3000 asfalt plentlerini makine parkına kattı. Plentlerin günlük 3600 ton ve 2700 ton asfalt üretimini gerçekleştirdiklerini kaydeden Ekmiş, “Ayrıca Marini plentlerinden tam kapasite verim alabiliyoruz. Bunlar dışında Marini marka iki adet modifalt20 model modifiye bitüm tesisi ve bir adet mekanik tesisimiz bulunuyor” dedi. Marini ile çalışmaktan son derece memnun olduklarını da ifade eden Ekmiş, “Bu güne kadar Marini ile çalışmaktan memnun kalmıştık. Bundan sonra da böyle kaliteli bir firma ile çalışmayı sürdürmeyi düşünmekteyiz” dedi. Asfalt plenti seçiminin projeyi etkilediğini, çünkü bütün makine ve ekipmanların asfalt plenti kapasitesine göre çalıştığını ifade eden Ekmiş, “Asfalt plenti projenin en kritik noktası diyebilirim. Çünkü tüm makine ekip ve ekipmanlarınız bu plente bağlı, plentiniz tam kapasite çalıştığı sürece diğer ekipmanları da tam kapasite verimle çalıştırabilirsiniz. Aksi takdirde işin ilerleyişinde aksaklıklar ve iş programlarınızda gecikmeler meydana gelmektedir” dedi.

Haberin tamamı Yol Teknolojileri dergisinin Eylül - Ekim sayısında...

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER