Kent İçi Ulaşım Çalıştayı

30 Mart 2015 Pazartesi - 10:45
Kategori: Akıllı Ulaşım

PAYLAŞ

Kent İçi Ulaşım Çalıştayı
Kent İçi Ulaşım Çalıştayı

İstanbul Teknik Üniversitesi Maslak Kampüsü, Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde E’PR Yerel Şönetim Ajansı’nın organize ettiği “Ulaşım Çalıştayı” yapıldı.

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin’in açılışına katıldığı çalıştayda Adana, Bursa ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanları, İTÜ, Yalova ve Bahçeşehir üniversite rektörleri, yerel yönetim ulaşım birim temsilcileri akademisyenler ile muhtelif illerden gelen davetliler katıldı. İki gün süren etkinliğin birinci gününde üç, ikinci gününde 4 oturum gerçekleştirildi.

Açılışta konuşan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin, toplumda toplu taşıma araçlarının kullanılması kültürünün oturması gerektiğini söyledi. Bilgin, her gün yaklaşık 45 Milyon insanın seyahat ettiğini hatırlatarak; “Nüfus artışı ve büyüme eğilimleri, 2023 yılında toplam taşıma düzeyinin bugünkünün 3 katına çıkacağı akademik araştırmalarla ortaya çıkmış durumda. Ülkemizde toplu taşıma bilinci yetersiz seviyede. Bunlar kentiçi toplu taşıma çözüm- lerinin ne kadar önemli olduğunu ortaya koyuyor” şeklinde konuştu. İlk günkü başkanlar oturumunda Bursa, Hatay ve Samsun Belediye Başkanları, uygulamalarını anlattı...


 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER