Lastik üreticilerinden sektör derneği

30 Mayıs 2014 Cuma - 16:15
Kategori: Akıllı Ulaşım

PAYLAŞ

Brisa, Continental, Goodyear, Michelin ve Pirelli'nin bir araya gelerek kurduğu sektör derneği LASİD'in lansman toplantısı Ritz-Carlton İstanbul'da gerçekleştirildi.
Brisa, Continental, Goodyear, Michelin ve Pirelli'nin bir araya gelerek kurduğu sektör derneği LASİD'in lansman toplantısı Ritz-Carlton İstanbul'da gerçekleştirildi.

Lastik üreticileri ve ithalatçıları Brisa, Continental, Goodyear, Michelin ve Pirelli'nin bir araya gelerek kurduğu sektör derneği LASİD'in lansman toplantısı Ritz-Carlton İstanbul'da gerçekleştirildi.

lasid
LASİD Genel Sekreteri Bahadır Ünsal

Lastik endüstrisini geliştirmek; sektörü yurt içi ve yurt dışında daha güçlü bir şekilde temsil edebilmek amacıyla kurulan derneğin Genel Sekreteri Bahadır Ünsal; derneğin lansman toplantısında sektöre ilişkin değerlendirmelerde bulundu. LASİD’in önemle üzerinde duracağı konuların bazılarının; ‘kalite’, ‘güvenlik’, ‘kış lastiği’, ‘kaplama’ olduğuna dikkat çeken Ünsal; şunları söyledi: ‘’Lastik aracın güvenlikle ilgili en önemli parçasıdır. Araç üreticileri lastiği; can güvenliğini en yüksek derecede ilgilendiren ürün olarak kabul eder. Oysa aracınızı yola, sizi hayata bağlayan şey lastiğin yola bastığı alan kadardır. Bu alanı doğru kullanmazsanız hayatınızı da tehlikeye atmış olursunuz. Aracınızı nasıl araç üreticilerinin tavsiye ettiği gibi kullanıyorsanız; lastiklerinizi de lastik üreticilerinin uyarılarını dikkate alarak kullanmalısınız. Aracınız için en doğru lastik ebadı, araç üreticisinin belirlediği ebattır. Aracınızı kullanırken karşılaştığınız yol ve hava şartları, kullanacağınız lastiğin farklı özelliklere sahip olmasını gerektirebilir. Bu gereklere uygun lastiği kullanın; lastiğiniz sizi hayata bağlasın.’’

LASİD köprü olacak

Bahadır Ünsal; LASİD olarak Türkiye lastik sektörünün ulusal ve uluslararası ilişkilerinin gelişmesi için sektörle ortak çalışmalar yürüteceklerini ve sektörün sorunlarını topluca ele alarak sektör ile resmi kurumlar, yasa koyucular ve toplum arasında köprü görevi göreceklerini de kaydetti.

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER