Akıllı Ulaşım Sistemleri'nde öncü kongre

29 Mayıs 2014 Perşembe - 13:45
Kategori: Akıllı Ulaşım

PAYLAŞ

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Akıllı Ulaşım dergimizi inceledi.
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Akıllı Ulaşım dergimizi inceledi.

1. Karayolu Akıllı Ulaşım Sistemleri Kongre ve Sergisi, Karayolları Genel Müdürlüğü'nün katkıları ile Yollar Türk Milli Komitesi'nin organizasyonunda 26-28 Mayıs 2014 tarihinde İstanbul Grand Cevahir Hotel & Convention Center'de  yapıldı.

akıllı ulaşım
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, açılışta bir konuşma yaptı.

Cevahir Kongre Merkezi’nde yapılan açılış programına, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, açılışta yaptığı konuşmada, son yıllarda ulaştırma ve iletişim sektörlerinde çok önemli gelişmeler sağladıklarını belirtirken, "Son 12 yılda sadece ulaştırma alanında yapmış olduğumuz yatırım miktarı 172 milyar lirayı buldu" dedi.

Karayolu AUS konusunda ulusal ve uluslararası paydaşlar arasında bilgi akışına aracı olması hedeflenen kongrede bu kapsamda karayolu ulaştırması alanındaki AUS uygulamalarından edinilen tecrübeler ve bilimsel araştırmalar bizzat uzmanlarınca anlatıldı, işbirliği yapan ya da yapabilecek paydaşlar bir araya getirilmesi amaçlandı. Yurt içi ve yurt dışından alanında deneyimli davetli konuşmacıların yaptığı sunumlarda, AUS alanındaki geçmiş tecrübeler ve geleceğe yönelik beklentiler ve eğilimler çerçevesinde halen ülkemizde geliştirilen Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin ve tecrübelerinin paylaşılabildiği teknik ve bilimsel bildiri sunumları oldu. Sektörde bu alanda var olan ya da geliştirilmekte olan ürün ve hizmetlerin tanıtıldığı bir sergi ile kurum ve kuruluşların çalışma alanına hitap eden konuların tartışıldığı çeşitli panellerin düzenlendiği kongrede öncelikle büyükşehir belediyeleri olmak üzere bütün ilgili belediyelerin dahil edildiği oturumlar da düzenlendi. 

Yorumlar

Yorum yazabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Giriş Yap

İLGİLİ HABERLER